Piątkowy Przegląd Prasy

Rynek hamuje, Netia tnie ceny… Pod koniec 2013 roku aukcja częstotliwości 800 MHz… Apple i Samsung podkradały sobie pomysły - zakaz sprzedaży smartfonów i tabletów obu firm w Korei… Asha, najtańszy telefon Nokii za 39 dolarów, ratuje fiński koncern… Facebook wprowadza zmiany w interfejsie… Microsoft zmienił logo…

COMPUTERWORLD

PTI krytykuje projekt nowelizacji ustawy o informatyzacji

Polskie Towarzystwo Informatyczne przekazało do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji opinię na temat opracowanego przez MAC projektu założeń projekt nowelizacji ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Zdaniem ekspertów PTI dokument jest chaotyczny i należy go przygotować od nowa.

Trzy urzędy razem przeciw kradzieży i dewastacji infrastruktury

Z inicjatywy trzech urzędów regulacyjnych: Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Urzędu Transportu Kolejowego podpisano Memorandum w sprawie współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku kradzieży i dewastacji infrastruktury.

RZECZPOSPOLITA

Gaj: pod koniec 2013 roku aukcja częstotliwości 800 MHz

Aukcja częstotliwości 800 MHz powinna się odbyć pod koniec 2013 roku - uważa prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Magdalena Gaj. Dzięki tym częstotliwościom będzie można zbudować sieci szybkiego internetu.

GAZETA PRAWNA

Apple i Samsung podkradały sobie pomysły: Zakaz sprzedaży smartfonów i tabletów obu firm w Korei

Sąd w Seulu orzekł w piątek, że koncerny Apple i Samsung wzajemnie podkradały sobie opatentowane rozwiązania stosowane w smartfonach i tabletach. Nakazano wycofanie ze sprzedaży w Korei Płd. niektórych produktów.

Rynek hamuje, Netia tnie ceny

W tym roku liczba klientów internetu stacjonarnego może się wprawdzie powiększyć o ok. 200 tys., ale będzie to o 100 tys. mniej niż przed rokiem - szacuje Netia.

Asha, najtańszy telefon Nokii za 39 dolarów, ratuje fiński koncern

Dążąc do odbudowania swej pozycji w biznesie smartfonów Nokia zyskała na czasie zdobywając wielu nowych klientów dla innego produktu: podstawowego telefonu komórkowego, który sprzedaje po 39 dolarów.

PULS BIZNESU

Microsoft zmienił logo

Spółka zmienia logo przed wprowadzeniem na rynek nowych produktów.

Facebook wprowadza zmiany w interfejsie

Facebook przeprojektował interfejs zakładki wiadomości.

NETWORLD

Adobe Flash i Air otrzymały krytyczne aktualizacje

Adobe Systems opublikował aktualizacje dla sześciu krytycznych luk we Flash oraz środowisku AIR. Pięć z nich pozwalało na zdalne wykonanie kodu.

Domowe routery pomogą w razie katastrofy?

Naukowcy z Politechniki w niemieckim Darmstadt opracowali koncepcję wykorzystania domowych routerów Wi-Fi do stworzenia awaryjnego systemu komunikacji, który w razie potrzeby mógłby zastąpić tradycyjną telefonię stacjonarną i komórkową.