Piątkowy Przegląd Prasy

Google przeszuka nasze maile… Wykryto nową cyberbroń… Polska potęgą płatności zbliżeniowych… Polska i Ukraina w systemie map Google’a… T-Mobile w Polsce: mocny spadek zysków… Android wycina konkurencję… Polacy wygrali konkurs Google… Samsung nie chce RIM…

COMPUTERWORLD

Chmura ułatwia atak na Apple MacOS X Mountain Lion

Najnowsza wersja systemu Apple OS X (Mountain Lion, 10.8.0) pozwala odszyfrować dysk twardy oraz uzyskać uprawnienia systemowe za pomocą hasła do konta AppleID. Proste działania socjotechniczne umożliwiają zatem przejęcie kontroli nad komputerem.

Polacy rzadko płacą kartami w Internecie

Konsumenci, którzy korzystają z tej metody płatności, robią to ze względu na szybkość i wygodę - wynika z badania PayU. Co ciekawe, tylko 6 proc. ankietowanych kieruje się przy wyborze kwestią bezpieczeństwa, które zapewnia np. chargeback.

RZECZPOSPOLITA

Wykryto nową cyberbroń

Kaspersky Lab informuje o wykryciu "Gaussa", nowego cyberzagrożenia atakującego użytkowników na Bliskim Wschodzie.

Polska potęgą płatności zbliżeniowych

Kartami bezstykowymi płacimy najchętniej spośród wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej - pokazują dane Visa Europe.

Polska i Ukraina w systemie map Google’a

Amerykańska wyszukiwarka zbliżyła się do celu: zlania Internetu i realnego świata w jedno w swym systemie map, ponadto dodała Polskę i Ukrainę do listy ponad 200 krajów i regionów, która użytkownicy mogą korygować i wzbogacać.

T-Mobile w Polsce: mocny spadek zysków

O 536 tys. kart SIM powiększyły się w II kw. br. statystyki Polskiej Telefonii Cyfrowej - wynika z informacji finansowych przekazanych przez Deutsche Telekom, właściciela PTC dziś rano.

WYBORCZA.BIZ

Android wycina konkurencję. Będzie rynkowym hegemonem?

Z raportu opublikowanego przez firmę badawczą IDC wynika, że w drugim kwartale bieżącego roku 68,1 proc. nowo kupowanych smartfonów wyposażonych było w system Android. W analogicznym kwartale zeszłego roku Android miał 47 proc. rynku.

PULS BIZNESU

Polacy wygrali konkurs Google

Pięcioosobowy zespół studentów Szkoły Głównej Handlowej (Kamil, Piotr, Aneta, Łukasz i Joanna) wygrał organizowany przez Google'a globalny konkurs marketingu internetowego Online Marketing Challenge.

Samsung nie chce RIM

Południowokoreański gigant technologiczny oświadczył, iż nie zamierzał i nie nosi się z zamiarem przejęcia Research in Motion, producenta smartfona BlackBerry.

Google przeszuka nasze maile

Silnik Google’a w wynikach wyszukiwania będzie umieszczał także wiadomości email użytkowników konta w serwisie Gmail.

NETWORLD

Riverbed ulepsza RiOS

Riverbed wprowadził do firmowego systemu optymalizacji RiOS (Riverbed Optimization System; platforma, na której działają urządzenia z rodziny Steelhead) funkcję kontroli jakości usług ruchu przychodzącego.