Piątkowy Przegląd Prasy

Adam Góral skarży się Tuskowi... Oracle ma nakaz rozwoju oprogramowania dla Itanium!.. Euro 2012 pomogło cyfrowej telewizji... Polska odrzuca projekt traktatu, który reguluje internet. Powtórka z ACTA?.. Baza pomaga karać za brak OC...Twórca platformy Salesforce dołączył do rady nadzorczej Cisco...

Oracle ma nakaz rozwoju oprogramowania dla Itanium!

Zgodnie z decyzją amerykańskiego sądu Oracle ma nadal rozwijać odrębne wersje oprogramowania bazodanowego oraz systemów biznesowych dla architektury Intel Itanium. Co ciekawe Oracle ma aktualizować oprogramowanie dla Itanium tak długo, jak HP oferuje serwery oparte na tej architekturze.

Twórca platformy Salesforce dołączył do rady nadzorczej Cisco

Do rady nadzorczej koncernu Cisco dołączył Marc Benioff, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Salesforce. Może to zwiastować plany zacieśnienia współpracy między dwoma koncernami. Cisco, podobnie jak Salesforce, zamierza w coraz większym stopniu koncentrować się na rozwiązaniach związanych z przetwarzaniem w modelu cloud.

WYBORCZA.PL

Polska odrzuca projekt traktatu, który reguluje internet. Powtórka z ACTA?

Grozi nam powtórka z ACTA - sugeruje rząd. Tym razem nie czeka jednak na uliczne protesty. Zawczasu montuje koalicję państw, które przeciwstawią się blokowaniu wolności w internecie. Nie ma wiele czasu

WYBORCZA.BIZ

Karę za brak polisy OC dostaniesz nawet bez policji

Fundusz uruchomił nowe narzędzie, które monitoruje bazę polis komunikacyjnych i wykrywa przerwy w ubezpieczeniu danego pojazdu.

RZECZPOSPOLITA

Asseco nie chce zaakceptować przegranej w przetargu

Asseco wysłało do resortu skarbu oraz premiera list, w którym dopatruje się nieprawidłowości przy wyborze partnera obsługującego system PZU.

Euro 2012 pomogło cyfrowej telewizji

Już ok. 15 procent gospodarstw domowych odbiera w Polsce cyfrową naziemną telewizję.

PULS BIZNESU

Góral skarży się Tuskowi

Prezes Asseco po porażce w walce o informatyzację PZU napisał ostry list do premiera. Twierdzi, że jego spółka jest dyskryminowana.

NETWORLD

11 smaków wirtualizacji

W centrach przetwarzania danych wirtualizacja stała się czymś oczywistym i naturalnym, a jej zastosowania zaczynają być coraz bardziej popularne praktycznie we wszystkich systemach IT, również tych wykorzystywanych w małych i średnich firmach. Coraz trudniej znaleźć jest producenta sprzętu lub oprogramowania, który nie miałby dla swoich produktów certyfikatów zgodności z różnymi platformami wirtualizacyjnymi.