Piątkowy Przegląd Prasy

Firma Apple upokorzona: Musi opublikować oświadczenie, że Samsung nie kopiował iPada… 13 proc. Polski nadal bez zasięgu… Pierwsza kwartalna strata w historii Microsoftu… Samsung oskarża LG o kradzież zaawansowanej technologii… Błąd w prospekcie grupy o2… Portal aukcyjny zwiększa zyski… 485 mln zł na reklamę w sieci w I kwartale… 98 proc. Amerykanów nie ufa wiadomościom z sieci… Apple ma haka na Androida… Facebook udostępnił możliwość rejestracji wyborczej…

COMPUTERWORLD

Zyski IBM rosną - nawet mimo spadku przychodów

Aż o 9 proc. zmniejszyły się przychody IBM ze sprzedaży oprogramowania. Spadek na poziomie 4 proc. zanotował również dział usług biznesowych IBM. O 3 proc. mniejsze były zaś wyniki ze sprzedaży usług technologicznych. Nie zmieniły się jedynie wyniki ze sprzedaży oprogramowania. Mimo to, w drugim kwartalr br. IBM wypracował zysk netto o 3 proc. wyższy niż rok temu.

Resort rolnictwa ma 60 mln euro na internetowe białe plamy

Jak podaje Portal samorządowy, określone zostały nowe priorytety polityki rozwoju obszarów wiejskich. Wśród nich znalazło się m.in. tworzenie i zapewnienie dostępu do infrastruktury szerokopasmowego internetu. Na likwidację internetowych białych plam resort rolnictwa ma 60 mln euro.

RZECZPOSPOLITA

Apple ma haka na Androida

Apple dostał właśnie do ręki "superpatent" chroniący kluczowe funkcje iPhone'a. To może mu pomóc zdystansować konkurencję, w tym producentów smartfonów z systemem Android.

Portal aukcyjny zwiększa zyski

Ponad dwukrotnie wzrosły zyski właściciela największego na świecie portalu aukcyjnego eBay w drugim kwartale bieżącego roku.

485 mln zł na reklamę w sieci w I kwartale

Rosły głównie nakłady na reklamę mobilną, ogłoszenia w sieci oraz reklamę w wyszukiwarkach.

Błąd w prospekcie grupy o2

W związku z błędem w prospekcie emisyjnym może zebrać z rynku o 6 mln zł mniej, niż planowała.

GAZETA PRAWNA

Firma Apple upokorzona: Musi opublikować oświadczenie, że Samsung nie kopiował iPada

Apple został zobowiązany przez sąd do opublikowania na swej brytyjskiej stronie internetowych oraz w gazetach Wielkiej Brytanii oświadczenia, które zwróci uwagą na wyrok stwierdzający, że Samsung Electronics nie kopiował rozwiązań z iPada.

Samsung oskarża LG o kradzież zaawansowanej technologii

Południowokoreański Samsung pozwał do sądu swego rodzimego rywala, firmę LG oskarżając go o kradzież technologii OLED, stosowanej w telewizorach najnowszej generacji.

WYBORCZA.BIZ

Pierwsza kwartalna strata w historii Microsoftu

W drugim kwartale informatyczny gigant zanotował stratę w wysokości 492 mln dol. Dobre wyniki pokazał Google.

PULS BIZNESU

13 proc. Polski nadal bez zasięgu

Operatorzy obiecują zwiększenie inwestycji do 1,5 mld zł rocznie. To wciąż za mało, by zmazać białe plamy.

Facebook udostępnił możliwość rejestracji wyborczej

Waszyngton jest pierwszym stanem w USA, który pozwoli zarejestrować się do wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich poprzez aplikację na Facebooka.

98 proc. Amerykanów nie ufa wiadomościom z sieci

Badanie przeprowadzone przez Harris Interactive ujawniło, iż 98 proc. mieszkańców USA nie ufa informacjom przekazywanym przez internet.

NETWORLD

Mobilny admin: z tabletem czy smartfonem?

Pracownicy stają się coraz bardziej mobilni i dotyczy to również osób odpowiedzialnych za zarządzanie systemami informatycznymi. Muszą one zapewniać stały nadzór nad odpowiednim poziomem usług IT, nawet przebywając poza środowiskiem, którym zarządzają na co dzień. Czy dostępne są już narzędzia, aplikacje i platformy mobilne, które pozwolą na bezproblemowe zdalne wypełnianie obowiązków administratora IT?