Piątkowy Przegląd Prasy

Problemów Nokii ciąg dalszy? Oczekiwanie na kwartalne wyniki… Hakerzy wykradli dane 450 tys. użytkowników Yahoo!... Apple wypłacił odszkodowanie chińskiej firmie za używanie nazwy iPad… Groupon boi się Europy… Tablet Microsoftu nie jest wyzwaniem dla iPada… Lista najgroźniejszych wirusów świata: W czołówce Flame, Duqu i Stuxnet…

COMPUTERWORLD

General Motors rezygnuje z outsourcingu IT

Władze koncernu zapowiadają poważne ograniczenie wykorzystania usług outsourcingu IT. Tylko 10 proc. zadań z zakresu IT ma być realizowane zewnętrznymi siłami. Obecnie udział outsourcingu sięga 90 proc. obowiązków związanych z utrzymaniem i rozwojem środowiska teleinformatycznego koncernu GM.

IDC prognozuje wysokie tempo wzrostu dla rynku systemów Business Intelligence

Zdaniem analityków rynek oprogramowania klasy Business Intelligence pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów branży IT. W 2016 roku wartość światowego rynku oprogramowania wspierającego raportowanie i analizy biznesowe ma sięgnąć niemal 51 mld USD. Do tego czasu dynamika rozwoju tego segmentu branży na utrzymywać się na poziomie zbliżonym do 10 proc. rocznie.

RZECZPOSPOLITA

Hakerzy wykradli dane 450 tys. użytkowników Yahoo!

Adresy e-mail i hasła ok. 450 tys. użytkowników portalu Yahoo! trafiły w ręce hakerów, co firma potwierdziła dzień po fakcie, w czwartek. Jednocześnie zapewniła, że tylko 5 proc. skradzionych haseł było aktualnych.

Groupon boi się Europy

Analitycy obawiają się dalszego negatywnego wpływu na wyniki serwisu spowolnienia na rynkach europejskich. Akcje kosztują najmniej od debiutu.

Tablet Microsoftu nie jest wyzwaniem dla iPada

Surface to raczej model do naśladowania dla producentów sprzętu, aniżeli urządzenie, które ma zdobyć wysoki udział w rynku - twierdzi Microsoft.

Apple wypłacił odszkodowanie chińskiej firmie za używanie nazwy iPad

W czwartek na oficjalnej chińskiej stronie Apple pojawiła się zapowiedź rozpoczęcia 20 lipca sprzedaży najnowszego wielofunkcyjnego tabletu tej firmy w Chinach. Oznacza to zakończenie sporu z chińska firmą o używanie znaku towarowego "iPad".

GAZETA PRAWNA

Lista najgroźniejszych wirusów świata: W czołówce Flame, Duqu i Stuxnet

W opublikowanej w czwartek liście 15 najbardziej znaczących wirusów w historii firma Kaspersky Lab wymienia m.in. wirusy atakujące irańskie instalacje nuklearne. Cyberwojna to nie scenariusz filmu, a rzeczywistość - mówi analityk z polskiego oddziału firmy.

WYBORCZA.BIZ

Problemów Nokii ciąg dalszy? Oczekiwanie na kwartalne wyniki

Analitycy spodziewają się kolejnych spadków akcji Nokii w przyszłym tygodniu, kiedy to fiński koncern poda swoje wyniki kwartalne wraz z danymi sprzedaży smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu. Choć producent liczy na odbicie dzięki nowym produktom, to analitycy nie pozostawiają większych złudzeń.

NETWORLD

Prace nad Wi-Fi Direct mocno przyspieszą

Od przyszłego roku prace nad standardem Wi-Fi Direct zostaną zintensyfikowane - poinformowali przedstawiciele organizacji Wi-Fi Alliance. W tym celu sformowano grupę roboczą Wi-Fi Direct Services, której zadaniem będzie m.in. opracowanie technologii, które ułatwią klientom i developerom korzystania z nowego standardu.