Piątkowy Przegląd Prasy

Google wesprze polskie start-upy… Na świecie jest 2,2 zettabajtów danych… Internet wchłania inne media… Kurs akcji Facebooka może osiągnąć poziom 38,10 dolara… Multimedialna batalia o użytkownika Internetu… Polacy czekają na płatności mobilne, ale nie ma ustawy... Od 1 lipca żegnamy zawyżone stawki za usługi mobilnego Internetu… Rusza Tuba.FM na Windows Phone i nowa strona internetowa… Wyzysk pracowników partnerów Apple…

COMPUTERWORLD

Na świecie jest 2,2 zettabajtów danych. Ich składowanie kosztuje 1,1 bln USD rocznie

Analitycy firmy Symantec szacują, że łączna ilość danych przechowywanych w pamięci wszystkich urządzeń działających na świecie sięga 2,2 zettabajtów. Jeden zettabajt to bilion gigabajtów. Roczne koszty zabezpieczenia i przechowywania takiego ogromy informacji są szacowane na ok. 1,1 bln USD. Jednocześnie niemal połowa danych to dane zduplikowane.

SKG dołącza do Grupy Kapitałowej Asseco

Asseco Poland podpisało umowę nabycia 60% akcji spółki SKG (d. Systemy Komputerowe Główka). SKG to m.in. twórca systemu celnego CELINA. Wartość transakcji wynosi 8,7 mln zł.

***

Czy chmura to oszczędność?

sprawdź w serwisie Computerworld Cloud Computing >

http://p1.idg.pl/r/f5710

***

RZECZPOSPOLITA

Internet wchłania inne media

Internauci coraz chętniej rezygnują z innych mediów. Aż 1,5 mln z nich nie ma już telewizora.

Facebook: analitycy przerwali milczenie

W ciągu 12 miesięcy kurs akcji Facebooka może osiągnąć średni poziom 38,10 dolara, wynika z 17 raportów przeanalizowanych przez Bloomberga.

Multimedialna batalia o użytkownika Internetu

Po przejęciu Polkomtela (Plus) przez właściciela Cyfrowego Polsatu, na rynku telekomunikacyjno-medialnym w Polsce przyszła pora kolejne trzęsienie ziemi. Platforma satelitarna Cyfra+ i Play podpisały umowę o współpracy.

GAZETA PRAWNA

IPhone obchodzi urodziny

Dokładnie pięć lat temu światem nowoczesnych technologii wstrząsnął nowy, niezwykły, długo oczekiwany produkt marki Apple. IPhone, bo o nim mowa, z miejsca stał się hitem, a jego kolejne wersje wzbudzają w amatorach gadżetów wciąż ogromne emocje. IPhone obchodzi urodziny.

Polacy czekają na płatności mobilne. Ale nie ma ustawy...

Przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy regulującej płatności mobilne, czyli dokonywane za pośrednictwem np. telefonów komórkowych i tabletów, pozwoli uniknąć Polsce kary ze strony KE - uważają przedstawiciele kancelarii Bird&Bird. Wartość polskiego rynku takich płatności prognozuje się na 10 mld USD rocznie za 2-3 lata.

Od 1 lipca żegnamy zawyżone stawki za usługi mobilnego Internetu

Od 1 lipca 2012 r. wykorzystywanie Internetu mobilnego do przeglądania map, filmów, zdjęć, wchodzenia na portale społecznościowe czy wysyłania e-maili podczas podróży do innych państw członkowskich UE będzie znacznie tańsze.

WYBORCZA.BIZ

Rusza Tuba.FM na Windows Phone i nowa strona internetowa

Aplikacja tuba.FM pozwalająca słuchać muzyki bez kupowania utworów była dotąd dostępna na smartfonach z systemami Android, Bada, Blackberry, iOS i Symbian. W środę Grupa Radiowa Agory udostępniła wersję aplikacji dla Windows Phone i Windows 8 i zaprezentowała nową stronę internetową.

PULS BIZNESU

Wyzysk pracowników partnerów Apple

China Labor Watch, organizacja międzynarodowa zajmująca się ochroną praw pracowników, po przeprowadzeniu czteromiesięcznego śledztwa odkrywał, iż chińscy dostawcy Apple notorycznie łamią prawa pracownicze.

Google wesprze polskie start-upy

Fundusz HardGamma Ventures wraz z Google’em uruchamia program akceleracyjny dla start-upów.

NETWORLD

Microsoft prezentuje wersję edukacyjną Office 365

Koncern z Redmond udostępnił wczoraj nową wersję chmurowego pakietu aplikacji biurowych oraz oprogramowania komunikacyjnego - Office 365 for Education. Nowa edycja stworzona została z myślą o szkołach i uczelniach wyższych i zastąpi w ofercie Microsoftu edukacyjną ofertę Live@edu.