Piątkowy Przegląd Prasy

Wojna operatorów trwa… Microsoft dobija Nokię… Gartner zmniejsza prognozy dla rynku oprogramowania biznesowego… Żąda 5 mln USD odszkodowania od Linkedin… E-Handel szybko rośnie w siłę… Telefony przez Internet… Smartfony podbiły nasze serca… Szef firmy Oracle kupił Wyspę Ananasową w archipelagu Hawajów…

COMPUTERWORLD

Gartner zmniejsza prognozy dla rynku oprogramowania biznesowego, winne problemy strefy euro

Według analityków w 2012 roku na świecie sprzedane zostaną aplikacje biznesowe o łącznej wartości 120,4 mld USD. To o 4,5 proc. więcej niż przed rokiem. Wcześniejsze prognozy zakładały jednak, że w 2012 roku wartość rynku oprogramowania biznesowego wzrośnie o 5 proc.

Zanim administrator wyjedzie na urlop

Zaczyna się sezon wakacyjny. Czy administratorzy centrów danych mogą cieszyć się urlopem bez obaw, że ich systemy odmówią posłuszeństwa? Przedstawiamy zestaw pytań, coś w rodzaju listy kontrolnej, razem z wyjaśnieniami.

RZECZPOSPOLITA

E-Handel szybko rośnie w siłę

Polski e-commerce rośnie najszybciej w Europie - wynika z danych firmy zanox.

Facebook: kto kupił w dołku zarobił już 22 proc.

W okresie dwóch tygodni akcje portalu społecznościowego Facebook podrożały o 22 proc.

Telefony przez Internet

Telekomunikacja ma największy udział jeśli chodzi o liczbę transakcji zawieranych w sieci. Z kolei wartościowo królują bilety lotnicze.

Smartfony podbiły nasze serca

Już ponad połowa internautów korzysta z sieci za pośrednictwem smartfona. To cztery razy więcej niż rok temu - wynika z badań MEC Analytics & Insight.

Microsoft dobija Nokię

Telefony Nokia Lumia nie będą mieć aktualizacji do wyższego systemu Windows 8, który ma współpracować z całym ekosystemem Microsoftu.

GAZETA PRAWNA

Wojna operatorów trwa. Play atakuje iPhone'ami, konkurencja odpowiada innymi smartfonami

Play atakuje Orange, T-Mobile i Plusa tanimi iPhone’ami. Konkurenci rzucają na rynek inne smartfony. Bardziej niż liczba użytkowników dla telekomów liczy się dziś liczba tych, którzy zamienili tradycyjny telefon na smartfon, dzięki czemu mogą też korzystać z mobilnego internetu.

Szef firmy Oracle kupił Wyspę Ananasową w archipelagu Hawajów

Dyrektor generalny Oracle Larry Ellison, szósty na liście światowych bogaczy "Forbesa", kupił 98 proc. wyspy Lanai w archipelagu Hawajów - poinformował w czwartek gubernator wyspy Neil Abercrombie.

PULS BIZNESU

Na odległość ciągle trudniej

E-podpis: Firmy nie stosują podpisu elektronicznego, przez co tracą grube pieniądze.

Facebook traci użytkowników w USA

W maju nieznacznie spadła liczba użytkowników Facebooka w USA, podaje strona internetowa agencji Reuters.

Żąda 5 mln USD odszkodowania od Linkedin

Katie Szpyrka, mieszkanka stanu Illinois, żąda od serwisu internetowego Linkedin 5 mln USD odszkodowania, po tym jak z portalu, na skutek ataku hakerów, wyciekło 6 mln haseł użytkowników.

NETWORLD

Samsung chce stworzyć własną mobilną chmurę?

Samsung rozważa uruchomienie usług chmurowych dla użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem, sprzedawanych przez ten koreański koncern. Oferta ta stworzona ma być przede wszystkim z myślą o użytkownikach biznesowych.

BYOD to standard a nie przywilej

Jeszcze niedawno możliwość wykorzystywania urządzeń prywatnych do celów zawodowych była w korporacjach postrzegana jako przywilej - ale z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Fortinet wynika, że młodzi pracownicy traktują zjawisko BYOD (Bring Your Own Device) raczej jako "normę" niż coś wyjątkowego.