Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft rzuca rękawicę Google… Facebook zarejestrował spółkę w Polsce… Połowa oprogramowania w Polsce pochodzi z nielegalnych źródeł… Cloud computing i technologie mobilne pozwalają lepiej przygotować się na awarie… Szef projektantów Apple'a dostał brytyjski order… Microsoft może wprowadzić pakiet Office na iPady i Androidy… Chiński gigant komputerowy podbija rynek…

COMPUTERWORLD

IDC: smartfony stanowią prawie połowę rynku telefonów komórkowych

Jak podaje IDC, w pierwszym kwartale 2012 roku sprzedano w Polsce 2,2 mln telefonów komórkowych, w tym 47,5% smartfonów. Sprzedaż smartfonów wzrosła o ponad 18%, podczas gdy sprzedaż zwykłych telefonów komórkowych spadła o 47% w porównaniu do pierwszego kwartału 2011 roku.

Elektroniczne potwierdzanie prawa do świadczeń zdrowotnych coraz bliżej

W październiku ma wejść w życie zmieniona ustawa, która umożliwi elektroniczne potwierdzanie prawa do świadczeń pacjentów w placówkach zdrowotnych w całym kraju. Jak podaje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, 22 maja Rada Ministrów przyjęła projekt i trafi on teraz do Sejmu.

RZECZPOSPOLITA

Microsoft rzuca rękawicę Google

Microsoft otworzył nowy serwis społecznościowy, który kopiuje model działania Google+.

Facebook zarejestrował spółkę w Polsce

Największy serwis społecznościowy na świecie, mający 8,3 mln polskich użytkowników, oficjalnie wchodzi do Polski. Najprawdopodobniej chce u nas prowadzić sprzedaż reklam poprzez lokalne biuro.

GAZETA PRAWNA

Połowa oprogramowania w Polsce pochodzi z nielegalnych źródeł

46 proc. użytkowników komputerów w Polsce przyznaje, że nabywa nielegalne oprogramowanie. Wielu twierdzi, że piratuje cały czas lub często.

Cloud computing i technologie mobilne pozwalają lepiej przygotować się na awarie

Ponad jedna trzecia małych i średnich przedsiębiorstw (35 proc.) wykorzystuje obecnie urządzenia mobilne do celów biznesowych.

WYBORCZA.BIZ

Rada Facebooka dla studentów Harvardu? Klikajcie w reklamy

Gdy grupa inwestorów pozywa Facebooka i gwarantów jego emisji, zarząd nie traci rezonu. Dyrektor zarządzająca spółki do przemowy dla absolwentów szkoły biznesowej Harvardu wplotła wątek o klikaniu w reklamy w serwisie.

Witucki: Nie mówmy o innowacyjności. Mówmy o konkurencyjności

Słyszał ktoś o belgijskiej Nokii? Nie, a mimo to ludziom w Belgii żyje się dobrze, a gospodarka się rozwija. Więc przestańmy mówić, jak być innowacyjni, a zacznijmy mówić o tym, jak być konkurencyjną gospodarką - mówił Maciej Witucki, prezes Orange Polska, podczas otwarcia III Kongresu Innowacyjnej Gospodarki, który został zorganizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Szef projektantów Apple'a dostał brytyjski order

Jonathan Ive - projektant odpowiedzialny za wygląd iMaca, iPoda, iPhone'a i iPada - został mianowany Rycerzem Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego.

PULS BIZNESU

Microsoft może wprowadzić pakiet Office na iPady i Androidy

W sieci pojawiały się pogłoski o możliwości wprowadzenia przez Microsoft pakietu Office na iPady i urządzenia wyposażone w system operacyjny Android.

Chiński gigant komputerowy podbija rynek

Lenovo, drugi największy producent komputerów na świecie, w zestawieniu całorocznym zanotował gigantyczny wzrost zysków netto.

NETWORLD

Windows 8, czyli koniec zapętlonych restartów?

Najnowsza wersja Windows wyposażona zostanie w zabezpieczenie, dzięki któremu w przypadku wystąpienia poważnego błędu system nie ugrzęźnie w niekończącej się pętli restartów. W przypadku wystąpienia takiego błędu - tzn. więcej niż dwóch następujących bezpośrednio po sobie restartów - Windows 8 automatycznie przywoła nowe menu, w którym dostępne będą narzędzia do naprawy i odzyskiwania systemu.