Piątkowy Przegląd Prasy

Facebook - największy biznesowy sukces epoki… CERN usprawnia tworzenie aplikacji… Polski rynek przyciąga gigantów… Toshiba stopuje fabryki… Czy e-portfele zastąpią karty płatnicze?... Od dziś Google będzie jeszcze mądrzejsze… Wprowadź firmę w świat 2.0… Kłopoty z debiutem Diablo III…

COMPUTERWORLD

Znamy wyniki 36. Akademickich Mistrzostw Świata W Programowaniu Zespołowym

Spośród 112 uczelni z całego świata, St. Petersburg University of IT, Mechanics &. Optics zdobył "Puchar Mistrzów Świata". Najlepsza drużyna z Polski, reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego, znalazła się na 2 miejscu!

Cyberbezpieczeństwo zaczyna się traktować jak kontrolę arsenałów jądrowych

Groźba globalnego konfliktu zbrojnego spowodowanego atakiem cybernetycznym wymusza na państwach współpracę i wymianę informacji o narodowych strategiach w tym zakresie.

***reklama***

Co nowego w IT? Dowiedz się podczas "Fujitsu IT Future 2012"

Najnowsze serwery, macierze, PC, tablety, pokaz robotów

Warszawa, Hotel Sheraton, 31 maja 2012

Bezpłatny udział. Zarejestruj się >

RZECZPOSPOLITA

Polski rynek przyciąga gigantów

Spośród 326 globalnych sieci handlowych 34 proc. oferuje już Polakom możliwość zakupów w ich e0-sklepie. To 11 wynik na świecie.

Media: Facebook - największy biznesowy sukces epoki

Portal Facebook zadebiutuje w piątek na giełdzie. Przewiduje się, że wartość giełdowa firmy przewyższy wartość takich gigantów jak Disney czy Ford. Media twierdzą zgodnie, że jest to najbardziej oczekiwana pierwsza oferta publiczna dekady.

Toshiba stopuje fabryki

Spadek popytu na telewizory LCD na rynku krajowym zmusił japońską spółkę do zatrzymania ich produkcji - informuje portal bbc.com.

Czy e-portfele zastąpią karty płatnicze?

Płatności mobilne dają klientom znacznie więcej korzyści i wygody niż tradycyjne karty - mówi Anthony Hicks z firmy PayPal, odpowiedzialnym za strategiczną integrację usług na terenie UE.

GAZETA PRAWNA

Od dziś Google będzie jeszcze mądrzejsze

Od dzisiaj Google będzie jeszcze mądrzejsze - zapowiadają inżynierowie firmy. Wyniki naszych wyszukiwań mają nie tylko być jeszcze bardziej trafne, ale też najciekawsze i najważniejsze. Wszystko to dzięki usłudze Knowledge Graph.

PULS BIZNESU

W biurach czas na cyfrę

Elektroniczny obieg dokumentów i ich przechowywanie bardzo się opłaca.

Kłopoty z debiutem Diablo III

Ogromne zainteresowanie trzecią częścią gry Diablo sprawiło, że w kilka chwil od umieszczenia jej w sieci, gra przestała być dostępna na skutek przeciążenia serwerów.

Wprowadź firmę w świat 2.0

Idea Enterprise 2.0 bazuje na rozwiązaniach stosowanych w mediach społecznościowych. Ułatwia komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa.

NETWORLD

CERN usprawnia tworzenie aplikacji

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN wdrożyła rozwiązania firmy Electric Cloud - celem tej operacji było zautomatyzowanie i przyspieszenie procesu tworzenia aplikacji w ramach frameworka ROOT (z którego korzysta ok. 10 tys. użytkowników - głównie naukowców).

Bezpieczeństwo IT. Co nam grozi?

Utrata danych, wycieki informacji, ataki APT, DoS czy DDoS, a także nowe wyzwania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa systemów zwirtualizowanych lub działających w chmurze - to obecnie główne wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w systemach IT. Radzenie sobie ze wszystkimi wymienionymi problemami jest równie ważne w przypadku dużych, korporacyjnych systemów, jak i firm z segmentu MSP.