Piątkowy Przegląd Prasy

Gigantycznie wzrośnie sprzedaż tabletów… Finansowe wyniki Grupy Orange zgodne z oczekiwaniami… Nasdaq kłania się Facebookowi… Nintendo, producent gier komputerowych, po raz pierwszy na minusie… Zwiedzaj z Google'em… Konsolowy "Wiedźmin 2" rozchwytywany… Smartfon poszuka tańszego piwa…

COMPUTERWORLD

Accenture rozwija w Polsce dział doradztwa biznesowego

Firma ogłosiła, żetworzy w Warszawie zespół ekspertów, świadczących specjalistyczne usługi w zakresie doradztwa biznesowego dla wiodących organizacji w Polsce oraz w całej Europie. Do końca sierpnia 2012 w Global Talent and Innovation Network znajdzie pracę 50 konsultantów.

Kadry IT administracji publicznej mają się szkolić i współpracować

Podyplomowe studium dla dyrektorów i architektów systemów teleinformatycznych, warsztaty tematyczne organizowane we współpracy z Komisją Europejską, portal wymiany wiedzy o projektach - takie plany współpracy pomiędzy komórkami IT w administracji państwowej przedstawił Włodzimierz Marciński, pełnomocnik ministra Boniego ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji.

***reklama***

Historia IT, zapewne po latach, odnotuje debiut Microsoft System Center 2012 jako istotny kamień milowy transformacji z tradycyjnego środowiska do przetwarzania w chmurze - mówi Jacek Murawski, prezes Microsoft Polska. Dowiedz się więcej o Microsoft System Center 2012 >>

***reklama***

RZECZPOSPOLITA

Konsolowy "Wiedźmin 2" rozchwytywany

"Wiedźmin 2" w wersji na konsolę Xbox360 znika ze sklepowych półek. CD Projekt Red, żeby zaspokoić popyt, zlecił produkcję dodatkowych kopii.

Zwiedzaj z Google'em

Google uruchamia nową usługę dla ciekawych świata. Dzięki "photo tour" będzie można wirtualnie zwiedzić popularne miejsca.

Nasdaq kłania się Facebookowi

Zanim Facebook ostatecznie zdecydował, że chce być notowany na Nasdaq wynegocjował z tą giełdą, iż krócej niż wynikało to z dotychczasowej praktyki będzie czekał na wejście do indeksu.

Finansowe wyniki Grupy Orange zgodne z oczekiwaniami

Finansowe wyniki Grupy Orange w I kw. 2012 r. okazały się zgodne z oczekiwaniami analityków. Gorzej niż sądzili specjaliści poszła grupie walka o klientów Internetu i telefonii komórkowej.

GAZETA PRAWNA

Nintendo, producent gier komputerowych, po raz pierwszy na minusie

Nintendo, japoński potentat gier komputerowych, odnotował po raz pierwszy roczną stratę z powodu rozczarowującej sprzedaży konsoli Wii oraz silnego jena, który sprawia, że eksport jest droższy.

PULS BIZNESU

Gigantycznie wzrośnie sprzedaż tabletów

Przed końcem 2016 r. na rynko powinno znaleźć się 760 mln tabletów, a ponad 30 proc. tej liczby będą stanowić urządzenia Apple.

Apple odrzuca możliwość budowy tego gadżetu

Tim Cook, dyrektor wykonawczy Apple, odrzucił możliwość produkcji hybrydy laptopa z tabletem.

Smartfon poszuka tańszego piwa

Szukasz promocji? Citeam z grupy Allegro zaprzęga do pracy geolokalizację.

NETWORLD

Skradziono kod VMware - ale firma uspokaja

Nieznani sprawcy zdołali wykraść i opublikować online kod źródłowy VMware ESX, jednak przedstawiciele firmy twierdzą, że nie musi to oznaczać, że jej klienci są zagrożeni. Wiadomo już, że kod skradziono w marcu, w czasie włamania do systemu informatycznego jednego z chińskich partnerów VMware.