Piątkowy Przegląd Prasy

Google powyżej oczekiwań, będzie split… Informatyzacja administracji totalną klęską… Amazon odkupi od klientów serwisu płyty CD… Nie dla szybszego darmowego Internetu… Mobilna telewizja za mniej niż 15 zł miesięcznie… Szef Apple’a na nowego iPada zarobi w minutę… Asseco South Eastern Europe wypłaci dywidendę w wysokości 0,36 zł na akcję… Telekomunikacja Polska nie zmniejszy budżetu reklamowego po rezygnacji z marki TP… Samsung (prawdopodobnie) wyprzedził Nokię…

COMPUTERWORLD

Gartner: Rynek tabletów w 2012 roku dwukrotnie większy niż rok wcześniej

Analitycy prognozują, że do końca roku na rynek trafi niemal 120 mln tabletów. W ujęciu ilościowym niemal dwie trzecie rynku kontrolować będzie firma Apple.

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące Internetu przedmiotów

Komisja Europejska rozpoczęła dziś konsultacje publiczne na temat zasad funkcjonowania inteligentnych, skomunikowanych urządzeń tzw. Internetu przedmiotów. Komisja Europejska chce się dowiedzieć się jak zagwarantować odpowiedni poziom kontroli nad urządzeniami, które będą gromadzić, przetwarzać i przechowywać informacje.

RZECZPOSPOLITA

CD Projekt Red: rekordowa oglądalność GOG.com

GOG.com, dzięki akcji rozdawania darmowej gry, dołączył na chwilę do grona najpopularniejszych witryn internetowych na świecie.

Nie dla szybszego darmowego Internetu

Szybszy internet w hotspotach zniszczyłby konkurencję na lokalnym rynku. Ludzie przestaliby korzystać z płatnych usług operatorów telekomunikacyjnych - uważa Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Cyfrowy Polsat: mobilna telewizja za mniej niż 15 zł miesięcznie

Usługa ma ruszyć w Cyfrowym Polsacie przed Euro 2012 i być "raczej tańsza niż droższa" - zapewnił przedstawiciel spółki.

Google powyżej oczekiwań, będzie split

Internetowy gigant w pierwszym kwartale roku odnotował 10,08 dol. zysku na akcję. To nieco lepiej niż spodziewali się analitycy, którzy liczyli na 9,64 dol. zysku na akcję.

GAZETA PRAWNA

Informatyzacja administracji totalną klęską

E-inwestycje w sektorze publicznym kończą się sukcesem dwa razy rzadziej niż te w sektorze prywatnym.

Szef Apple’a na nowego iPada zarobi w minutę

43 tys. dolarów wyniosła w zeszłym roku stawka godzinowa najlepiej zarabiającego menedżera w USA. Jest nim prezes Apple’a Tim Cook.

Asseco South Eastern Europe wypłaci dywidendę w wysokości 0,36 zł na akcję

Zwyczajne walne zgromadzenie Asseco South Eastern Europe (ASEE) zdecydowało o wypłacie dywidendy z zysku za 2011 r. w wysokości 0,36 zł na akcję, podała spółka.

Telekomunikacja Polska nie zmniejszy budżetu reklamowego po rezygnacji z marki TP

Telekomunikacja Polska nie zmniejszy budżetów reklamowych w najbliższych kwartałach, po tym, jak przeprowadzi rebranding i zrezygnuje z marki TP, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki.

WYBORCZA.BIZ

Strony internetowe sądów: jest lepiej, ale nadal dużo błędów

W internecie szukasz informacji o sądach? Najlepiej wejdź na strony sądów okręgowych w Sieradzu, Bielsku-Białej, Legnicy lub sądu apelacyjnego w Katowicach albo we Wrocławiu - wynika z najnowszego rankingu stron internetowych sądów w Polsce.

PULS BIZNESU

Samsung (prawdopodobnie) wyprzedził Nokię

Z szacunków analityków wynika, że po raz pierwszy Samsung sprzedał w pierwszym kwartale więcej komórek niż Nokia.

Amazon odkupi od klientów serwisu płyty CD

Amazon, największy detalista internetowy, w zamian za kredyty sklepowe, wykupi od klientów stare płyty CD.

NETWORLD

Na wygranej Oracle straci nie tylko Google ale także społeczność open source

Już za kilka dni rozpocznie się proces sądowy, w którym Oracle pozywa Google o naruszenie praw autorskich związanych z użyciem języka Java podczas projektowania platformy Android. Choć liczba zarzutów została znacznie zmniejszona w stosunku do pierwotnych założeń, wygrana Oracle mogłaby stworzyć niebezpieczny precedens, który dotknąłby zarówno komercyjnych dostawców urządzeń i aplikacji mobilnych, jak i społeczność open source.