Piątkowy Przegląd Prasy

Bajońskie zarobki i super odprawy w Polkomtelu… Kwitnie przemyt nowych iPadów do Chin… Coraz więcej domów będzie oglądać wideo z sieci w telewizorze… Nowy iPhone pojawi się w drugim kwartale… Facebook wciąż wygrywa w wyścigu z Naszą Klasą… Twitter ma sześć lat… Rolnicy buszują w Internecie… Mobilna rewolucja w sprzedaży…

COMPUTERWORLD

Nowym dyrektorem CPI została Agnieszka Boboli, jej zastępcą Tomasz Jeruzalski

Zastąpi na tym stanowisku dr. Zbigniewa Olejniczaka, który podał się wczoraj do dymisji. Zastępcą dyrektora Centrum Projektów Informatycznych został natomiast Tomasz Jeruzalski, który zastąpi dr. Mariusza Grajka.

Zbliża się II edycja Targów Pracy ICT

W dniach 18-19 kwietnia br. odbędzie się II edycja Targów Pracy ICT organizowanych przez Polsko- Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie. Targi mają charakter otwarty, skierowane są do studentów i absolwentów wszystkich uczelni.

RZECZPOSPOLITA

Coraz więcej domów będzie oglądać wideo z sieci w telewizorze

W 2016 roku będzie to już globalnie 100 milionów gospodarstw domowych - prognozuje In-Stat.

Facebook wciąż wygrywa w wyścigu z Naszą Klasą

Międzynarodowy konkurent bije Naszą Klasę, a w zestawieniach najpopularniejszych witryn pnie się do góry Kwejk.pl.

Rolnicy buszują w Internecie

Polscy gospodarze coraz chętniej handlują w Internecie - informuje Tablica.pl. W związku w tym portal ogłoszeniowy wyodrębnił dla nich specjalną kategorię.

GAZETA PRAWNA

Bajońskie zarobki i super odprawy w Polkomtelu

Kadra kierownicza operatora Plusa zarobiła w ub. roku blisko 40 mln zł, trzy razy więcej niż w roku 2010.

PULS BIZNESU

Jak coś kupić, to przez smartfona

Rozwój urządzeń przenośnych niesie ze sobą mobilną rewolucję w sprzedaży.

Nowy iPhone pojawi się w drugim kwartale

Nowy smartfon Apple będzie wyposażony w supernowoczesny wyświetlacz Retina, a debiut urządzenie zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku - informuje Reuters.

Kwitnie przemyt nowych iPadów do Chin

Już blisko 200 tys. najnowszych tabletów Apple trafiło z przemytu do Chin - informuje The Next Web.

Twitter ma sześć lat

Popularnemu serwisowi z mikroblogami stuknęło w środę sześć lat.

NETWORLD

Black Hat Europe: Wirusy komputerowe zaatakują ludzi?

Powyższe zdanie brzmi nieco jak fragment scenariusza kiepskiego filmu science-fiction, ale niektórzy specjaliści twierdzą, że ów scenariusz wcale nie jest aż tak nierealny, jak mogłoby się wydawać. Guillaume Lovet, menedżer Fortinet Threat Research and Response Center tłumaczył podczas swojego wystąpienia na konferencji Black Hat Europe, że autorzy złośliwego oprogramowania mogą być wkrótce w stanie tworzyć wirusy potrafiące przekroczyć coraz cieńszą ostatnimi czasy granicę między technologią a biologią.

Firefox domyślnie zaszyfruje wyszukiwanie w Google

Mozilla testuje właśnie nową funkcję przeglądarki Firefox - tzn. domyślne włączenie szyfrowania podczas wyszukiwania w Google. Przedstawiciele organizacji zapowiadają, że jeśli podczas testów nie zostaną wykryte znaczące problemy, to już wkrótce funkcja ta zostanie uaktywniona u wszystkich użytkowników.