Piątkowy Przegląd Prasy

Unia zaszkodzi małym e-sklepom… Wspólnie kupuje już ponad 6 milionów polskich Internautów… Spada tempo wzrostu reklamy w sieci… Japońskie firmy promują wodoodporne telefony w Europie… Polskie centra danych na tegorocznym CeBIT w Hanowerze… Ostra konkurencja w biznesie bezprzewodowym podcina zyski Vivendi… Google organizuje Dzień Kobiet dla inżynierek…

COMPUTERWORLD

Adam Góral o planach związanych z przejęciem Sygnity

Prezes Asseco Poland ocenia prawdopodobieństwo przejęcia Sygnity. Mówi też o motywach dokonania tej transakcji dziś, a nie np. rok wcześniej, wzmacnianiu pozycji Grupy Asseco w Polsce, konkurencji na polskim rynku oraz planie powołania międzynarodowych pionów biznesowych.

Windows 8 Server dla administrator

Zmiany i nowości zapowiadane w Windows 8 Server najbardziej ucieszą administratorów systemów.

Złożono już ponad 5 mln e-deklaracji

W 2008 r., gdy system został uruchomiony, na elektroniczną formę rozliczenia w styczniu i lutym zdecydowało się niecałe 2 tys. osób. Elektroniczne rozliczenia z fiskusem coraz bardziej się jednak upowszechniają i w tym roku tylko przez dwa pierwsze miesiące złożono przez Internet już ponad 5 mln deklaracji różnego rodzaju.

RZECZPOSPOLITA

Jak kupować grupowo

Wspólnie kupuje już ponad 6 milionów polskich Internautów. Miesięcznie publikowanych jest ponad 10 tysięcy ofert. Jak się nie dać nabrać?

Spada tempo wzrostu reklamy w sieci

Z najnowszego podsumowania IAB Polska wynika, że w III kw. 2011 r. rynek reklamy w sieci wzrósł rok do roku o 22,1 proc. i sięgnął 453 mln zł. W tym nie będzie już jednak tak różowo.

Japońskie firmy promują wodoodporne telefony w Europie

Telefony komórkowe po prostu muszą być wodoodporne - twierdzą japońscy producenci Panasonic i Fujitsu. Argumentują, że bez tego trudno byłoby przez nie rozmawiać np. pod prysznicem. Obie firmy zamierzają wejść ze swymi komórkami na rynki europejskie.

GAZETA PRAWNA

Polskie centra danych na tegorocznym CeBIT w Hanowerze

Polskie ośrodki przetwarzania danych znalazły się w gronie instytucji, które skorzystały z zaproszenia Ministerstwa Gospodarki do udziału w targach nowych technologii CeBIT 2012. W polskim stoisku zaprezentuje się m.in pięć ośrodków data center z pięciu regionów kraju.

Ostra konkurencja w biznesie bezprzewodowym podcina zyski Vivendi

Francuski koncern Vivendi stracił w czwartek prawie 9,4 proc. po zapowiedzi spadku zysków firmy w 2013 roku. Powodem kłopotów medialnego giganta jest rosnąca konkurencja dla SFR, operatora telefonii bezprzewodowej nad Sekwaną, którego Vivendi wykupiło w zeszłym roku za 7,95 mld euro.

WYBORCZA.BIZ

Nowa opcja: zakupy w porównywarce

Z emisji akcji Nokaut chce sfinansować m.in. platformę, dzięki której klienci będą kupowali produkty nie na stronie e-sklepu, ale od razu w porównywarce. Ceneo już to zrobiło.

PULS BIZNESU

Google organizuje Dzień Kobiet dla inżynierek

Polski oddział światowego giganta internetowego organizuje spotkanie dla inżynierek i programistek.

Unia zaszkodzi małym e-sklepom

Nowa dyrektywa dotycząca praw konsumentów przysłuży się dużym graczom. Mali mogą nie udźwignąć ciężaru.

NETWORLD

NGFW - firewalle następnej generacji

Od jakiegoś czasu, oprócz tradycyjnych zapór ogniowych, na rynku licznie oferowane są tzw. firewalle następnej generacji. Spróbujemy przeanalizować, na ile powszechnie używane określenie "next-generation firewall" (NGFW) to tylko chwyt marketingowy, a na ile faktyczne i przełomowe zmiany w podejściu do bezpieczeństwa stref komunikacji? Podsuwamy także kilka porad i praktycznych pytań, które warto zadać producentowi przed ewentualnym zakupem NGFW.

Wewnętrzne zagrożenie to kolejny mit?

Wbrew popularnemu stereotypowi, aż za ponad 90% wszystkich włamań i kradzieży danych z systemów firmowych odpowiadają zewnętrzni "napastnicy" - tak wynika z raportu opublikowanego przez firmę Verizon. Co więcej, aż w 60% organizacji taki incydent zostaje wykryty najwcześniej po kilku miesiącach (a czasami nawet latach).