Piątkowy Przegląd Prasy

Łukasz Wejchert wraca do biznesu… "Wiedźmin 2" ukaże się na czas… Projekty CSIOZ nie są zagrożone… Qumak-Sekom szykuje nową strategię… Szklany ekran walczy o pasma z internetem… Najpierw uporządkowanie rejestrów, potem decyzja co dalej z pl.ID… Ponad 1,5 mld zł na rynku informatycznych zamówień publicznych… Lis ujawnił nazwę portalu…

COMPUTERWORLD

Qumak-Sekom szykuje nową strategię

Spółka chce koncentrować się na kompleksowych realizacjach projektów wykorzystując możliwości wszystkich pionów biznesowych. Sięga także po nowe rozwiązania i rynki. Szczegóły nowej strategii poznamy za 2-3 miesiące. Podczas ogłoszenia wyników finansowych za rok 2011, zarząd wskazał kierunki rozwoju Qumak-Sekom.

Ponad 1,5 mld zł na rynku informatycznych zamówień publicznych

Według Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, w II półroczu 2011 r. polskie urzędy na potęgę inwestowały w nowoczesny sprzęt i technologie IT. Wpływ na to miała alokacja ogromnych środków unijnych przeznaczonych na unowocześnianie polskiej administracji. Obecna skala wydatków publicznych na narzędzia IT jest na tak wysokim poziomie, że w znaczący sposób kształtuje cały rynek informatyczny w Polsce.

Rynek Private Equity i Venture Capital w Polsce

Według ekspertów SATUS coraz więcej dostępnych jest środków dla spółek z sektora MSP. Szczególnie poszukiwane przez fundusze PE/VC są wysokomarżowe spółki z sektora usług dla biznesu, branży medycznej i telekomunikacyjnej, firmy z obszaru FMCG, czy też specjalistyczne podmioty, które w najbliższych latach mogą być beneficjentami zwiększonych nakładów w sektorze energetycznym.

RZECZPOSPOLITA

Łukasz Wejchert wraca do biznesu

Były prezes Onetu zakłada spółkę, która będzie inwestować m.in. w start-upy i może być zainteresowany zakupem Onetu.

CD Projekt Red: "Wiedźmin 2" ukaże się na czas

W czwartek rano akcje CD Projekt Red taniały prawie 5 proc. do 5,52 zł. Inwestorzy boją się, że spółka przesunie premierę "Wiedźmina 2" na konsolę Xbox360.

PULS BIZNESU

Szklany ekran walczy o pasma z internetem

Do wyboru jest kilkadziesiąt kanałów TV lub więcej bezprzewodowej sieci. Rusza bitwa o częstotliwości.

Lis ujawnił nazwę portalu

Nowy portal internetowy tworzony przez Tomasza Lisa ruszy w najbliższą środę.

NETWORLD

Alcatel-Lucent: Technologia lightRadio Wi-Fi płynnie przełączy urządzenia mobilne między sieciami 3G i Wi-Fi

Alcatel-Lucent wprowadza lightRadio Wi-Fi. Rozwiązanie potrafi wyszukać i połączyć urządzenia mobilne z najlepszą, aktualnie dostępną szerokopasmową siecią bezprzewodową. Technologia pozwala też operatorom telekomunikacyjnym zwiększyć zasięg przez bezpośrednie włączenie Wi-Fi do swojej oferty usług.

Office 365 lepszy dla małych firm niż Exchange. Dlaczego?

Przed wdrożeniem serwera Exchange w firmowej sieci warto zastanowić się czy skorzystanie z Office 365 bądź Google Apps nie będzie jednak i tańsze i prostsze.

BYWALEC

Projekty CSIOZ nie są zagrożone

Michał Boni na Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii oświadczył, że projekty Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia" są niezagrożone, wszystkie uwagi zostaną wdrożone i nie widzi powodów, aby zatrzymywać projekt P1. Niewątpliwie dyrektor CSIOZ - Leszek Sikorski - który również był na spotkaniu Komisji - ucieszył się z wypowiedzi Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Najpierw uporządkowanie rejestrów, potem decyzja co dalej z pl.ID

Na wczorajszym (15 luty) posiedzeniu sejmowej Komisji Innowacji i Nowych Technologii minister Michał Boni powiedział, że w pierwszej kolejności trzeba uporządkować rejestry państwowe. Teraz jest ich, zdaniem ministra, za dużo!