Piątkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland wchodzi na NASDAQ... Nokaut rzuca rękawicę Allegro... Komputronik drożał nawet 15,2 proc. po publikacji wyników finansowych... Akcje Groupona zapikowały po ogłoszeniu wyników... Software AG Polska bez prezesa zarządu... Dobra współpraca CFO i CIO... Czy OpenStack nie chce wirtualizacji Microsoftu?.. Dokumenty w sprawie ACTA. Polska chciała jawności i łagodzenia umowy...

COMPUTERWORLD

Asseco Poland wchodzi na NASDAQ

Spółka chce pozyskać z amerykańskiej giełdy 200-300 mln USD, przy cenie minimum na poziomie równowartości 60 zł za akcje. Pozyskane fundusze mają być przeznaczone na odkupienie mniejszościowych udziałów w spółkach zależnych w celu uproszczenia struktury grupy.

Grzegorz Pindur zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu Software AG Polska

Z dniem 7 lutego br. dotychczasowy prezes zarządu polskiego oddziału Software AG zakończył współpracę ze spółką. Powodem rezygnacji były względy osobiste.

RZECZPOSPOLITA

Nokaut rzuca rękawicę Allegro

Porównywarka cen zamierza stworzyć platformę e-handlu i być pośrednikiem między sklepem a klientem.

Akcje Groupona zapikowały po ogłoszeniu wyników

Akcje serwisu zakupowego spadły wczoraj w handlu posesyjnym o 15 proc. po tym jak firma ogłosiła wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku.

PARKIET

Komputronik drożał nawet 15,2 proc. po publikacji wyników finansowych

Dystrybutor sprzętu IT po dziewięciu miesiącach bieżącego roku obrotowego, na poziomie grupy, zarobił już 14 mln zł wobec 3,2 mln zł rok wcześniej.

WYBORCZA.BIZ

Dokumenty w sprawie ACTA. Polska chciała jawności i łagodzenia umowy

Tak wynika z ujawnionych instrukcji dla polskich delegacji w toku negocjacji umowy.

NETWORLD

OpenStack nie będzie wspierał Hyper-V?

Pod koniec roku 2010 Microsoft ogłosił, że współpracując z cloud.com wprowadzi niezbędne zmiany w kodzie, zapewniające wsparcie Hyper-V w OpenStack. Jednak teraz społeczność OpenStack rozważa usunięcie jego kodu ze stosu, ponieważ nie jest w stanie zagwarantować, że działa on poprawnie.

CIO Magazyn Dyrektorów IT

Dobra współpraca CFO i CIO

Anna Barańska, Członek Zarządu Lurgi S.A. odpowiedzialny za Finanse, IT oraz Risk Management mówi o swoich dobrych doświadczeniach we współpracy z CIO.