Optymistyczne wyniki rankingu Computerworld TOP 200

W tegorocznym rankingu Computerworld TOP 200 zwyciężyła firma ABC Data, która wykazała przychody na poziomie 3,63 mld zł, drugie miejsce zajął ACTION (3,49 mld zł), a trzecie HP Polska (3,25 mld zł).

Podczas uroczystej premiery TOP 200 Klub CIO przygotował debatę oksfordzką, w której zmierzyła się drużyna CIO i drużyna prezesów firm IT. Teza brzmiała: dostawcy IT muszą zacząć dzielić się ryzykiem.

W dyskusji po stronie CIO wzięli udział: Jarosław Serba, dyrektor wykonawczy Departamentu IT i Kolportażu Ruch SA, Sławomir Soszyński, Regional CTO, Citibank International PLC oraz Józef Wacnik, CIO w Polskim Radiu.

Drużynę prezesów firm IT reprezentowali: Marek Kobielski, prezes zarządu NextiraOne Polska & Central Europe, Bartosz Soroczyński, prezes zarządu Oracle Polska i Maciej Wiśniewski, prezes zarządu Fujitsu Technology Solutions Polska.

Dyskusja była bardzo ożywiona, publiczność w głosowaniu przyznała zwycięstwo drużynie dostawców IT. Udało się jednak wypracować wspólne wnioski - dostawcy już biorą na siebie część ryzyka biznesowego i jest to trend, który będzie się stawał coraz lepiej widoczny. Ważna jest współpraca i rozumienie celów biznesowych klientów.

Premierę TOP200 uświetniło także wystąpienie Sebastiana Christowa, dyrektora Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Gospodarki, który powiedział " To bardzo dobry sygnał i dla nas i dla firm z sektora ICT, że rynek rośnie i to nawet lepiej niż pokazywały prognozy". Był to komentarz do wyników rankingu, według których przychody największych firm z sektora IT, wzrosły rok do roku o 8,9% - do 43,3 mld zł.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyły firmy: lider rankingu - ABC Data, największy operator - Orange Polska, największy dostawca oprogramowania - Microsoft, największy eksporter - ACTION SA, największy dostawca usług doradczych - Accenture, największy producent ERP - SAP, największy dostawca rozwiązań dla MSP Incom, firma o największym wzroście zatrudnienia - Sii Polska.

Więcej informacji o TOP 200: http://www.computerworld.pl/top/