Norbert Biedrzycki nowym CEO Atos Polska

Atos, międzynarodowy lider rynku usług IT potwierdził wcześniejsze informacje o nominacji Norberta Biedrzyckiego na stanowisko Country Managera i Prezesa Zarządu Atos Polska. Norbert Biedrzycki formalnie rozpoczął już pracę na tym stanowisku i jest odpowiedzialny za zarządzanie częścią czterotysięcznej organizacji Atos w Polsce.

Norbert Biedrzycki wnosi do Grupy Atos bogate doświadczenie, które zdobywał między innymi jako Prezes Zarządu i CEO ABC Data S.A. oraz Prezes Zarządu i CEO Sygnity S.A. Wcześniej, przez kilka lat, Norbert Biedrzycki, był również młodszym partnerem zarządzającym w firmie McKinsey w Londynie, a przedtem dyrektorem działu usług doradczych oraz rozwoju biznesu firmy Oracle.

Nowy CEO Atos Polska posiada szeroką wiedzę w zakresie doradztwa biznesowego, obszarze integracji systemów oraz usług zarządzanych, a jego doświadczenie obejmuje również obszary cloud computing i bezpieczeństwa IT. Działalność Norberta w Grupie Atos nie ograniczy się tylko do naszego kraju. Swoim doświadczeniem wesprze również zespół zarządzający regionu Europy Środkowej i Wschodniej jako VP CEE System Integration, wzmacniając tym samym pozycję Atos w tym obszarze.

Norbert Biedrzycki nie tylko cieszy się znakomitą renomą w świecie biznesu, ale i doskonale zna się na budowaniu oraz utrzymywaniu relacji z klientami, akcjonariuszami, partnerami strategicznymi jak i własnymi współpracownikami. Te wszystkie cechy i doświadczenia pozwolą mu kierować organizacją lokalną Atos w Polsce – drugą pod względem zatrudnienia firmą IT w Polsce, trzecią w pod względem przychodów z usług IT i największym dostawcą aplikacji webowych i portali internetowych w 2014 roku wg Computerworld Top 200.

„W 2015 r. na polskim rynku firmy Atos Polska, AMG.net oraz Bull Polska przeprowadziły formalną integrację, aby utworzyć zatrudniającą blisko 4000 pracowników grupę kapitałową, a także wyodrębnić ze struktur tej grupy wiodącą spółkę branży IT w naszym kraju, dedykowaną do obsługi polskiego rynku Atos Polska. Cieszę się, iż w tak ciekawym momencie dla tej organizacji będę mógł pokierować jej rozwojem w naszym kraju, jak również być częścią zespołu zarządzającego Europy Środkowej i Wschodniej jako VP CEE System Integration.” – mówi Norbert Biedrzycki.

"Nowy CEO części Atos dedykowanej do obsługi rynku polskiego zna trendy globalne i rozumie rynek IT. Doskonale wie, jak w sposób profesjonalny wspierać rozwój firmy, procesy zapewnienia jakości i realizować strategie globalne naszej Grupy w Polsce." - mówi Hanns-Thomas Kopf, CEO Atos GBU CEE.