Liderzy Cyfrowej Ery

Niewiele czasu pozostało już na zgłoszenie chęci udziału w jubileuszowym, XX Konkursie Lider Informatyki. Redakcja Computerworld oraz magazynu CEO gorąco zachęcają wszystkich liderów cyfrowej ery do wzięcia udziału w konkursie. Laureatów poznamy 22 września podczas finałowej Gali.

Redakcja Computerworld po raz dwudziesty organizuje Konkurs Lider Informatyki. Rywalizacja jest otwarta dla firm oraz instytucji, które efektywnie wykorzystują innowacyjne rozwiązania ICT. W tym roku z okazji jubileuszu Konkursu specjalne wyróżnienia otrzymają także Liderzy XX-lecia.

Koleje regionalne, które dzięki nowoczesnemu systemowi sterowania taborem w ciągu roku zaoszczędziły ponad 20 mln zł na kosztach energii. Szpital, w którym operacje przeprowadza najnowocześniejszy robot w Europie. Bank, który dzięki prostej aplikacji zyskał 200 tys. nowych klientów. Dystrybutor paliwowy, który po zautomatyzowaniu procesów obsługi może napełnić w tym samym czasie prawie dwa razy więcej cystern.

To tylko kilku spośród zwycięzców ostatnich edycji Konkursu Lider Informatyki.

– W tym konkursie staramy się wyłonić firmy, które rozumieją nieuchronność cyfrowej transformacji i są obecnie na etapie planowania swojej drogi. Firmy te chcą ocenić stan zaawansowania swoich działań i narzędzi, aby następnie zdefiniować skuteczną strategię cyfrową dla swojego przedsiębiorstwa – mówi przedstawiciel jury Andrzej Jarosz, Country Manager IDC Polska.

Podstawą oceny konkursowej, której dokonują powołani przez redakcję Computerworld jurorzy — wybitni specjaliści i praktycy rynku informatycznego — jest ankieta, udostępniana za pośrednictwem strony www.liderinformatyki.pl. Zgłoszenia do tegorocznej edycji Konkursu są przyjmowane do 25 maja.

Więcej informacji o konkursie oraz zgłoszenia na www.liderinformatyki.pl

Ostateczną decyzję jury – wybór zwycięzców – jak co roku poprzedzą bezpośrednie rozmowy przedstawicieli firm i instytucji z dziennikarzami, którzy na własne oczy obejrzą, jak działają wdrożone systemy, wysłuchają prezentacji, a w razie potrzeby zadadzą dodatkowe pytania. Zwycięzców poznamy w czasie Gali Finałowej Konkursu Lider Informatyki 22 września w Warszawie.

Przez prawie 20 lat do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 1000 firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej. Jubileusz konkursu będzie okazją, aby uhonorować jego wcześniejszych laureatów. Wśród nich redakcja w trakcie Gali wskaże Liderów XX-lecia, firmy i instytucje, które na trwałe wpisały innowacyjność IT w swoje DNA.

Liderzy Informatyki od lat stają się inspiracją dla firm, które dopiero planują bądź rozpoczynają swoją transformację cyfrową. Mogą one poznać doświadczenia przedsiębiorstw i instytucji, które odnoszą sukcesy w swoim rozwoju dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań IT. Taką okazję tworzy Kongres Lidera Informatyki, konferencja bezpośrednio poprzedzająca konkursową Galę. Podobnie jak finał Konkursu także Kongres Lidera Informatyki odbędzie się 22 września.