Liderzy Cyfrowej Ery

Niewiele czasu pozostało już na zgłoszenie chęci udziału w jubileuszowym, XX Konkursie Lider Informatyki. Redakcja Computerworld oraz magazynu CEO gorąco zachęcają wszystkich liderów cyfrowej ery do wzięcia udziału w konkursie. Laureatów poznamy 22 września podczas finałowej Gali.

Liderzy Cyfrowej Ery

Redakcja Computerworld po raz dwudziesty organizuje Konkurs Lider Informatyki. Rywalizacja jest otwarta dla firm oraz instytucji, które efektywnie wykorzystują innowacyjne rozwiązania ICT. W tym roku z okazji jubileuszu Konkursu specjalne wyróżnienia otrzymają także Liderzy XX-lecia.

Koleje regionalne, które dzięki nowoczesnemu systemowi sterowania taborem w ciągu roku zaoszczędziły ponad 20 mln zł na kosztach energii. Szpital, w którym operacje przeprowadza najnowocześniejszy robot w Europie. Bank, który dzięki prostej aplikacji zyskał 200 tys. nowych klientów. Dystrybutor paliwowy, który po zautomatyzowaniu procesów obsługi może napełnić w tym samym czasie prawie dwa razy więcej cystern.

To tylko kilku spośród zwycięzców ostatnich edycji Konkursu Lider Informatyki.

– W tym konkursie staramy się wyłonić firmy, które rozumieją nieuchronność cyfrowej transformacji i są obecnie na etapie planowania swojej drogi. Firmy te chcą ocenić stan zaawansowania swoich działań i narzędzi, aby następnie zdefiniować skuteczną strategię cyfrową dla swojego przedsiębiorstwa – mówi przedstawiciel jury Andrzej Jarosz, Country Manager IDC Polska.

Podstawą oceny konkursowej, której dokonują powołani przez redakcję Computerworld jurorzy — wybitni specjaliści i praktycy rynku informatycznego — jest ankieta, udostępniana za pośrednictwem strony www.liderinformatyki.pl. Zgłoszenia do tegorocznej edycji Konkursu są przyjmowane do 25 maja.

Liderzy Cyfrowej Ery

Więcej informacji o konkursie oraz zgłoszenia na www.liderinformatyki.pl

Ostateczną decyzję jury – wybór zwycięzców – jak co roku poprzedzą bezpośrednie rozmowy przedstawicieli firm i instytucji z dziennikarzami, którzy na własne oczy obejrzą, jak działają wdrożone systemy, wysłuchają prezentacji, a w razie potrzeby zadadzą dodatkowe pytania. Zwycięzców poznamy w czasie Gali Finałowej Konkursu Lider Informatyki 22 września w Warszawie.

Przez prawie 20 lat do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 1000 firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej. Jubileusz konkursu będzie okazją, aby uhonorować jego wcześniejszych laureatów. Wśród nich redakcja w trakcie Gali wskaże Liderów XX-lecia, firmy i instytucje, które na trwałe wpisały innowacyjność IT w swoje DNA.

Liderzy Informatyki od lat stają się inspiracją dla firm, które dopiero planują bądź rozpoczynają swoją transformację cyfrową. Mogą one poznać doświadczenia przedsiębiorstw i instytucji, które odnoszą sukcesy w swoim rozwoju dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań IT. Taką okazję tworzy Kongres Lidera Informatyki, konferencja bezpośrednio poprzedzająca konkursową Galę. Podobnie jak finał Konkursu także Kongres Lidera Informatyki odbędzie się 22 września.