Google najatrakcyjniejszym pracodawcą

Amerykańscy studenci kierunków biznesowych i politechnicznych już po raz trzeci wybrali Google jako najatrakcyjniejszego pracodawcę.

Już trzeci rok z rzędu najwięcej ankietowanych studentów stwierdziło, że chcieliby pracować w Google bardziej niż w innej firmie - wynika z badania Universum "World’s Most Attractive Employers". Poza Google, atrakcyjni dla młodych ludzi wkraczających na rynek pracy są także: IBM, Intel, Microsoft i Apple.

Universum przeprowadziło dwie ankiety - jedną wśród osób poszukujących pracy w działach biznesowych, a drugą - informatycznych. Google okazał się najatrakcyjniejszym pracodawcą w obu kategoriach.

Zobacz również:

  • Widzialna ręka państwa

W kategorii IT na drugim miejscu po Google znalazł się IBM, na trzecim Microsoft, na kolejnych Intel, Sony i Apple.

"Branża IT jest bardzo zależna od kapitału ludzkiego, podejmuje więc wysiłki aby przyciągnąć i zatrzymać najzdolniejszych ludzi z całego świata. Pojawiła się nowa kultura pracy - sprzyjająca relaksowi i kreatywności w biurze, częściowo dzięki tej branży. Pokolenie Y czuje się bardzo komfortowo pracując w tym nowym środowisku i ma to odzwierciedlenie w atrakcyjności branży programistycznej" - powiedział Carlo Duraturo, dyrektor w Universum.