Czwartkowy Przegląd Prasy

Ruszyła produkcja nowego iPhone’a… Sieć nie dla wszystkich… WhatsApp zwiększy opłaty dla użytkowników iPhone'a… Yahoo chce być bardziej mobilne… Google nie stara się w procesie antymonopolowym… Truphone Romana Abramowicza wchodzi na polski rynek. Możliwa współpraca z Play… Spada sprzedaż pecetów. Mocno traci Intel… Powstaje największy superkomputer w Polsce… Hakerskie ataki na giełdy coraz większym zagrożeniem…

COMPUTERWORLD

Tak świat zareagował na reorganizację Microsoftu

Przyglądamy się temu, co na temat zmian w Microsofcie powiedziały największe, światowe serwisy informacyjne. Od New York Times, przez Forbesa, aż do Bloomberga i The Washington Post.

RZECZPOSPOLITA

Sieć nie dla wszystkich

Smartfony osiągnęły w Polsce sukces. Ale raczej nie uczynią z seniorów internautów.

WhatsApp zwiększy opłaty dla użytkowników iPhone'a

Twórcy aplikacji WhatsApp potwierdzili w środowym wydaniu dziennika "El Pais", że zamierzają ujednolicić przepisy dotyczące opłat abonamentowych za ich usługę. Uprzywilejowani posiadacze smartfonów firmy Apple teraz będą płacić tyle samo co inni użytkownicy.

Yahoo chce być bardziej mobilne

Internetowy gigant podał wyniki za drugi kwartał i słabsze od oczekiwań analityków prognozy na nadchodzące trzy miesiące.

Google nie stara się w procesie antymonopolowym

Największa wyszukiwarka na świecie nie czyni wystarczających starań w postępowaniu antymonopolowym wytoczonym jej przez UE.

GAZETA PRAWNA

Telekomy: Truphone Romana Abramowicza wchodzi na polski rynek. Możliwa współpraca z Play

Firma telekomunikacyjna Truphone, należąca do Romana Abramowicza przygotowuje się do "mocniejszego wejścia na polski rynek", podaje "Rzeczpospolita" powołując się na przedstawicieli spółki. Możliwe jest, że będzie działać w kooperacji z P4.

WYBORCZA.BIZ

Spada sprzedaż pecetów. Mocno traci Intel

W środę wieczorem Intel, producent procesorów i ikona świata komputerów PC, przedstawił najnowszy raport kwartalny. Jest bardzo słaby - spółka notuje spadającą sprzedaż komputerów PC.

PULS BIZNESU

Powstaje największy superkomputer w Polsce

Budowany dla wsparcia polskiej energetyki superkomputer Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku już wkrótce wielokrotnie zwiększy swoje możliwości obliczeniowe, poinformowało NCBJ.

Hakerskie ataki na giełdy coraz większym zagrożeniem

Około połowy światowych giełd stało się w ubiegłym roku celem ataków cyberprzestępców, wynika z raportu Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) oraz Światowej Federacji Giełd (WFE), na podstawie badań przeprowadzonych wśród operatorów 46 giełd, donosi Reuters.

Ruszyła produkcja nowego iPhone’a

Apple rozpoczął produkcję następcy iPhone’a 5, który w sprzedaży pojawi się na początku jesieni - informuje portal All Things D.