Czwartkowy Przegląd Prasy

Apple wkroczyło do Rosji… Plus i Vodafone działają razem… Agora bez Photobloga, Interia dalej z Chomikuj… Polska w ogonie innowacyjności… Huawei walczy o podium wśród producentów smartfonów na świecie… Google nie zapomina. Europejski Trybunał Sprawiedliwości broni giganta… Sony pokazało smartwatcha trzeciej generacji…

COMPUTERWORLD

Premiera Computerworld TOP200

ABC Data z przychodami 3,63 mld zł przed ACTION SA (3,49 mld zł) oraz ubiegłorocznym liderem HP Polska (3,25 mld zł) to czołówka tegorocznego zestawienia Computerworld TOP200, które od dzisiaj jest dostępne na rynku.

RZECZPOSPOLITA

Plus i Vodafone działają razem

Kooperacja z globalnym graczem przynosi Polkomtelowi pierwsze korzyści.

Agora bez Photobloga, Interia dalej z Chomikuj

Photoblog nie będzie wliczany do wyników oglądalności grupy Gazeta.pl, a serwisy Instalki i Elektroda do grupy Interia, ale Chomikuj.pl w niej pozostał. To efekt ostatniej batalii o badania polskiego Internetu i udziały w rynku reklamowym.

Czy wiesz za co płacisz?

Europejscy klienci nie uzyskują prędkości pobierania danych, które opłacają. Z najnowszego badania przygotowanego przez Komisję Europejską na temat przepustowości stałych łączy szerokopasmowych wynika, że przeciętna prędkość transmisji wynosi jedynie 74 proc. prędkości zadeklarowanej przez operatora, za którą klienci zapłacili.

Polska w ogonie innowacyjności

Jak zaszczepić w przedsiębiorcach potrzebę korzystania z narzędzi cyfrowych i poprawić notowania Polski w UE - zastanawiali się uczestnicy Kongresu Innowacyjnej Gospodarki.

WYBORCZA.BIZ

Huawei walczy o podium wśród producentów smartfonów na świecie

Branża jest bardzo dynamiczna. Jeżeli jesteś liderem dzisiaj, nie oznacza to, że będziesz nim jutro - przekonuje Richard Yu, dyrektor generalny Huawei. Yu liczy na to, że jego firma do 2015 roku dołączy do grona trzech największych producentów telefonów komórkowych - podaje "The Telegraph".

Google nie zapomina. Europejski Trybunał Sprawiedliwości broni giganta

To precedensowa sprawa. Pewien Hiszpan oskarżył Google'a o to, że jego dane osobowe wyświetlane są w wyszukiwarce w negatywnym kontekście - jakby wciąż miał długi, które dziś są już spłacone. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wniosek? Amerykański gigant jest niewinny. Na razie nie ma prawa regulującego możliwość bycia "zapomnianym w internecie".

PULS BIZNESU

Sony pokazało smartwatcha trzeciej generacji

Sony wprowadza na rynek SmartWatch 2, trzeciej generacji inteligentny zegarek, naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami - informuje portal Mashable.

Apple wkroczyło do Rosji

Gigant technologiczny z Cupertino otworzył pierwszy oficjalny sklep w Rosji - informuje serwis 9to5 Mac.