Czwartkowy Przegląd Prasy

Amazon wchodzi do Polski z usługami IT… Wygrali w konkursie Intela na projekt high-tech… Świat nie spieszy się po więcej adresów IP… Mamy się jak rozwijać, będziemy podążać za internautami… Misja Klient znalazła uznanie specjalistów… Telewizji w Internecie jak na lekarstwo… Z Chomikuj.pl można się dogadać. Trzeba tylko zapłacić… Szef Facebooka pertraktował z Samsungiem… Przelew bankowy przez Facebooka? Na razie dziękuję…

RZECZPOSPOLITA

Amazon wchodzi do Polski z usługami IT

Internetowa spółka z USA wchodzi na nasz rynek, ale na początek nie chodzi o start w Polsce jej słynnego e-sklepu, ale o innego rodzaju usługi.

Świat nie spieszy się po więcej adresów IP

Protokół IPv6 powoli zdobywa grunt, jednak jego upowszechnianie zajmie jeszcze kilkanaście lat. Polska nie należy do prymusów w adopcji nowego, efektywniejszego protokołu, chociaż sytuacja stopniowo zmienia się na lepsze.

Mamy się jak rozwijać, będziemy podążać za internautami

O przyszłości wielkich portali rozmawiają z "Rz" Tomasz Jażdżyński, prezes GG Network, i Grzegorz Tomasiak, prezes Wirtualnej Polski.

Misja Klient znalazła uznanie specjalistów

Od 2010 r. Orange Polska realizuje program poprawy poziomu obsługi klienta. Niedawno uzyskał on prestiżową nagrodę CRM Excellence Awards przyznaną przez Gartnera i portal 1to1 Media.

Telewizji w Internecie jak na lekarstwo

Poza ofertą operatorów płatnej telewizji większość interesujących widzów kodowanych kanałów TV wciąż jest niedostępna w sieci w technologii streamingu wideo.

Wygrali w konkursie Intela na projekt high-tech

Intel wybrał zwycięzców europejskiego konkursu Intel Business Challenge. Spośród 4000 zespołów wyłoniono pięć najlepszych start-upów.

GAZETA PRAWNA

Z Chomikuj.pl można się dogadać. Trzeba tylko zapłacić

J eden z największych w Polsce dystrybutorów książek w Polsce, Firma Księgarska Olesiejuk, zaczął sprzedawać swoje książki za pośrednictwem serwisu Chomikuj.pl. Tego samego, którego kilku innych wydawców pozwało, oskarżając o wspieranie piractwa.

WYBORCZA.BIZ

Przelew bankowy przez Facebooka? Na razie dziękuję

Banki nie powinny ignorować mediów społecznościowych, bo to dla Polaków ważne źródło informacji o usługach finansowych. Chcą jednak, by takie portale przede wszystkim informowały, a nie stawały się platformami transakcyjnymi.

PULS BIZNESU

Szef Facebooka pertraktował z Samsungiem

Mark Zuckerberg rozmawiał na temat potencjalnego partnerstwa z Samsungiem.