Czwartkowy Przegląd Prasy

Google łączy siły z HP… Firefox kontra reklamy… Dlaczego Polska nie zarabia na Google'u i Apple'u… Przelewy i pożyczki prosto z Facebooka… Małe i średnie przedsiębiorstwa są do bólu pragmatyczne… E3: Microsoft szokuje, a Sony triumfuje. Nie masz internetu? Kup starego Xbox’a!... Od 1 lipca ceny połączeń spadną. UKE zmusi do tego operatorów… Facebook w Polsce rozwija się najlepiej we wschodniej Europie… iTunes Radio tylko w USA… Nokia żegna się z Symbianem…

COMPUTERWORLD

Żółta kartka dla ministra za informatyzację ochrony zdrowia

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła informatyzację szpitali. W opublikowanym właśnie raporcie kontrolerzy skrytykowali działania zarówno ministra zdrowia, jak i podległego mu Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia i ich współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz świadczeniodawcami.

RZECZPOSPOLITA

Firefox kontra reklamy

Technologie | Producent najpopularniejszej wyszukiwarki w Polsce chce blokować pliki cookies.

Dlaczego Polska nie zarabia na Google'u i Apple'u

Łączne obroty Apple i Google na polskim rynku to prawie 2 mld zł, niemal tyle, ile ma Ikea. A podatków płacą tyle co kot napłakał, wynika z informacji podawanych przez "Gazetę Wyborczą".

Przelewy i pożyczki prosto z Facebooka

Instytucje finansowe wykorzystują potencjał mediów społecznościowych.

Małe i średnie przedsiębiorstwa są do bólu pragmatyczne

Na przełomie 2013 i 2014 r. chcemy wypuścić linię produktów zastępującą programy InsERT GT - mówi "Rz" Jarosław Szawlis, prezes firmy InsERT.

GAZETA PRAWNA

E3: Microsoft szokuje, a Sony triumfuje. Nie masz internetu? Kup starego Xbox’a!

Świat nowych technologii zawrzał po wczorajszej wypowiedzi szefa oddziału Microsoftu odpowiedzialnego za produkcję Xbox’a One. Don Mattrick stwierdził m.in., że rozwiązaniem dla graczy nieposiadających łącza internetowego (niezbędnego do korzystania najnowszej konsoli) jest kupno Xbox’a 360. Z drugiej strony, konkurent z Sony zaciera ręce i prezentuje video ośmieszające politykę Microsoftu. Szykuje się prawdziwa wojna?

Od 1 lipca ceny połączeń spadną. UKE zmusi do tego operatorów

Operatorzy powinni wprowadzić obniżki stawek hurtowych za połączenia od 1 lipca, podpisując stosowne aneksy do umów międzyoperatorskich. W efekcie stawka, jaką płacą sobie nawzajem sieci za kończenie połączeń, spadnie z obecnych 8 gr do ok. 4,29 gr.

WYBORCZA.BIZ

Facebook w Polsce rozwija się najlepiej we wschodniej Europie

Polska jest dla nas najbardziej rozwijającym się rynkiem w Europie Środkowo-wschodniej - powiedziała w Gdańsku wiceprezydent firmy Facebook Carolyn Everson podczas rozpoczętego w środę Mediarun Festival.

PULS BIZNESU

iTunes Radio tylko w USA

iTunes Radio zadebiutuje na jesieni. Niestety swoim zasięgiem obejmie wyłącznie USA. Reszta świata będzie musiała zaczekać - informuje Bloomberg.

Nokia żegna się z Symbianem

Nokia, fiński producent urządzeń mobilnych, niegdysiejszy potentat telefonii komórkowej, żegna się z systemem operacyjnym Symbian. Nowe smartfony będę konstruowane wyłącznie w oparciu o platformę Windows - informuje The Fianancial Times.

Google łączy siły z HP

Gigant technologiczny Hewlett-Packard podejmuje współpracę z Google, dzięki czemu hardware HP będzie sprzedawany z pakietem narządzi zarządzających Google’a - informuje portal All Things D.