Czwartkowy Przegląd Prasy

Ile zarabia się w centrali Apple… Bez Facebooka szanse na kredyt będą maleć… Ten komputer nie musi stać w siedzibie firmy… W sieci kwitnie sprzedaż używanej elektroniki… Drugi operator w Europie do podziału… Na rynku płatności mobilnych pojawił się nowy gracz. Pekao wprowadził PeoPay… Rusza pierwsza darmowa księgowość on-line z banku… LinkedIn, Facebook i Apple. 10 najszybciej rozwijających się spółek IT… Google buduje lotnisko za 82 mln USD… Amazon idzie w spożywkę…

COMPUTERWORLD

IDC: Rynek smartfonów o jedną trzecią większy niż przed rokiem

Prognozy IDC zakładają, że w 2013 roku do użytku trafi niemal miliard nowych, zaawansowanych telefonów komórkowych. Po urządzenia typu smartphone sięgać mają przede wszystkim klienci z krajów rozwijających się. Sprzedaż zaawansowanych urządzeń, które stopniowo wypierają prostsze telefony komórkowe, ma rosnąć także w przyszłym roku.

RZECZPOSPOLITA

Bez Facebooka szanse na kredyt będą maleć

Coraz częściej firmy pożyczkowe na całym świecie przed udzieleniem zgody na kredyt sprawdzają swoich klientów na portalach społecznościowych - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Ten komputer nie musi stać w siedzibie firmy

Są niezbędne przy prowadzeniu prawie każdego biznesu, ale niekoniecznie trzeba je kupować. Można po prostu wynająć i korzystać tak jak z usługi, za którą co miesiąc płaci się abonament.

W sieci kwitnie sprzedaż używanej elektroniki

Ruszył kolejny serwis internetowy, specjalizujący się w skupie używanego sprzętu, zwłaszcza telefonów.

Jesteśmy gotowi na konkurencję cenową

Miroslav Rakowski | Prezes T-Mobile Polska odpowiada na pytania o projekt bankowy, inwestycje, przejęcia, wojnę o klientów i efekty rebrandingu sieci, który operator przeprowadził dwa lata temu.

Drugi operator w Europie do podziału

Telecom Italia oficjalnie poinformował, że wydzieli sieć stacjonarną i sprzeda udziały w niej państwowemu bankowi.

GAZETA PRAWNA

Na rynku płatności mobilnych pojawił się nowy gracz. Pekao wprowadził PeoPay

Bank Pekao udostępnia nowy, kompleksowy system płatności i akceptacji płatności mobilnych w Polsce - PeoPay. W ramach nowego systemu, Pekao jako pierwszy na rynku łączy płatności mobilne dla klientów indywidualnych wraz z innowacyjną funkcją PeoPay mPOS, czyli możliwością akceptacji płatności mobilnych na smartfonach dla przedsiębiorców. Nowy system płatności jest otwarty i łatwo dostępny dla wszystkich - zarówno obecnych klientów Banku, jak i osób nieposiadających konta w Pekao.

Rusza pierwsza darmowa księgowość on-line z banku

W walce o rynek księgowy, którego wartość ma urosnąć w ciągu kilku lat do kilku miliardów złotych - Idea Bank wyciągnął zapowiadaną od dłuższego czasu broń - dostęp do darmowej księgowości on-line. I to w dodatku bez konieczności posiadania konta w banku.

WYBORCZA.BIZ

LinkedIn, Facebook i Apple. 10 najszybciej rozwijających się spółek IT

LinkedIn, popularny globalny portal rekrutacyjny, okazał się najszybciej rozwijającą się amerykańską spółką technologiczną. W ciągu minionych 12 miesięcy przychody serwisu wzrosły aż o 80 proc.

PULS BIZNESU

Google buduje lotnisko za 82 mln USD

Gigant technologiczny z Mountain View rozpoczął projekt budowy lotniska, na którego realizację przeznaczy 82 mln USD - informuje portal Business Insider.

Amazon idzie w spożywkę

Amazon, największy detalista internetowy zamierza bardzo poważnie postawić na biznes spożywczy on-line, który po cichu rozwija już od kilku lat, donosi serwis Moneynews powołując się na informacje Reutersa.

Ile zarabia się w centrali Apple

Apple chce pokazać lokalnym władzom w Kalifornii jak bardzo ważny jest dla ich terenu. Gigant technologiczny pochwalił się więc zarobkami swoich pracowników.