Czwartkowy Przegląd Prasy

Google z nowym rekordem - 900 dol. za jedną akcję… BlackBerry oferuje smartfon dla ubogich… Mobilny Internet zwalnia… Producenci gier nie zawiedli wiosennymi premierami… Kryzysu w branży IT nadal nie widać… Batalia o rezerwacje dla LTE… Gadżety jak ubrania zmienią oblicze elektroniki… Google wkracza na rynek cyfrowej dystrybucji muzyki. Spotify w opałach?... Cyfrowy Polsat i Multimedia tracą zyski, Netia klientów…

COMPUTERWOLRD

Mniejsze oczekiwania finansowe studentów, większy nacisk na stabilne zatrudnienie

Wyniki tegorocznego badania Universum Student Survey pokazują, że studenci wkraczający na rynek pracy mają mniejsze oczekiwania finansowe niż w latach ubiegłych. Ich głównym celem zawodowym jest stabilizacja zatrudnienia. Studenci wybrali też idealnych ich zdaniem pracodawców. W branży IT na podium stanęły Google Poland, Microsoft i IBM Polska.

RZECZPOSPOLITA

Mobilny Internet zwalnia

Operatorom coraz trudniej przekonać do usługi nowych klientów.

Producenci gier nie zawiedli wiosennymi premierami

Tegoroczne debiuty potwierdzają, że w Polsce wciąż powstają dobre i popularne gry komputerowe.

Kryzysu w branży IT nadal nie widać

W I kwartale 2013 r. większość przedstawicieli sektora poprawiła wyniki finansowe.

Batalia o rezerwacje dla LTE

Już kwartał trwają przepychanki blokujące przyznanie częstotliwości T-Mobile i Playowi.

Gadżety jak ubrania zmienią oblicze elektroniki

Okulary i zegarki mają w przyszłości zastąpić smartfony. Analitycy szacują, że wartość tego rynku urośnie w 2014 roku do 1,5 mld dol.

GAZETA PRAWNA

Google wkracza na rynek cyfrowej dystrybucji muzyki. Spotify w opałach?

Już dziś w San Francisco rozpocznie się długo wyczekiwana konferencja Google I/O. Okazuje się, że jednym z najciekawszych produktów zaprezentowanych przez amerykańskiego giganta może być usługa płatnego streamingu muzyki.

WYBORCZA.BIZ

Google z nowym rekordem - 900 dol. za jedną akcję

W środę cena jednej akcji koncernu Google osiągnęła nową historycznie wysoką wartość 911 dol.

Boni: Trwają prace nad systemem doręczeń wezwań do sądu

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni poinformował w środę, że jego resort we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Pocztą Polską pracuje nad nowym systemem doręczania wezwań na rozprawy sądowe. Potwierdzenie doręczenia takiego wezwania będzie przekazywane sądom w formie elektronicznej.

Cyfrowy Polsat i Multimedia tracą zyski, Netia klientów

W pierwszym kwartale Multimedia Polska i Cyfrowy Polsat miały niższe zyski. Netia wyszła nad kreskę, ale ubywa jej klientów. Potencjalnej rewolucji możemy spodziewać się za trzy miesiące, kiedy to dowiemy się, kto przejął niezadowolonych klientów NC+

PULS BIZNESU

Cyfrowe klasy w Sopocie

Zamiast tradycyjnych podręczników i zeszytów - tablety.

BlackBerry oferuje smartfon dla ubogich

Producent biznesowych smartfonów zaprezentował model Q5. Tańszy, kolorowy gadżet ma otworzyć dla koncernu rynki wschodzące.