Czwartkowy Przegląd Prasy

Facebook sięga po byłego fachowca z Apple… Producent iPadów zapłaci Microsoftowi… Automatyczne podpowiedzi Google'a mogą zniesławiać… To koniec taniego internetu w Polsce. Ceny idą w górę… Nieuczciwe zagrania Samsunga… E-booki w USA coraz silniejsze… Łatwiej o unijne granty na łączenie systemów informatycznych… Zgubione i zalane laptopy…

COMPUTERWOLRD

Spadek obrotów firmy Intel dopełniają obrazu sytuacji na rynku PC

W pierwszym kwartale br. wpływy firmy Intel ze sprzedaży procesorów przeznaczonych dla komputerów osobistych były o 6% niższe niż przed rokiem. Sprzedaż takich układów jest głównym źródłem przychodów firmy Intel.

RZECZPOSPOLITA

Łatwiej o unijne granty na łączenie systemów informatycznych

Od dziś PARP przyjmuje wnioski od firm o dotacje z "Innowacyjnej gospodarki" na integrację systemów IT. Pula do wzięcia to 229,5 mln zł.

E-booki w USA coraz silniejsze

W 2012 roku elektroniczne książki przyniosły amerykańskim wydawcom już prawie 23 proc. wszystkich przychodów. Jeszcze rok wcześniej było to niecałe 17 proc.

Nieuczciwe zagrania Samsunga

Koncern zapłacił grupie studentów za pisanie negatywnych komentarzy o produktach konkurencyjnego HTC.

Internet w samochodzie

14 proc. Europejczyków przegląda treści w sieci podczas jazdy autem. Co drugi korzysta z Internetu na więcej niż jednym urządzeniu.

GAZETA PRAWNA

To koniec taniego internetu w Polsce. Ceny idą w górę

Według raportu opublikowanego przez Komisję Europejską, ceny dostępu do sieci są u nas jednymi z najwyższych w UE. Duzi dostawcy oferują coraz szybsze, ale i droższe łącza. To sprawia, że spada popyt na ich usługi, zyskać natomiast mogą mali dostawcy, którzy oferują tańszy, chociaż zwykle wolniejszy internet.

WYBORCZA.BIZ

Automatyczne podpowiedzi Google'a mogą zniesławiać

Koncern powinien usunąć automatyczne podpowiedzi w pasku wyszukiwarki - stwierdził japoński sąd. To nie pierwszy tego typu wyrok, jednak decyzja nieamerykańskiego sądu nie jest dla Google'a wiążąca.

PULS BIZNESU

Producent iPadów zapłaci Microsoftowi

Hon Hai, spółka-matka chińskiego FoxConn, zapłaci Microsoftowi nieujawnioną kwotę pieniędzy za to, że produkuje urządzenia wykorzystujące system Android i przeglądarkę Chrome.

Facebook sięga po byłego fachowca z Apple

Najpopularniejszy portal społecznościowy świata sięga po człowieka, który tworzył oprogramowanie na iPhone'a.

Zgubione i zalane laptopy

W ostatnich trzech latach 42 proc. osób uszkodziło lub zgubiło swój służbowy laptop bądź telefon, a głównym powodem było nieostrożne obchodzenie się z tymi urządzeniami — wynika z badania "Laptop Pride", przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic.