Czwartkowy Przegląd Prasy

Łódź dofinansuje budowę nowego centrum badawczego… Zbliża się Orange Polska… Polacy stronią od aplikacji… Samsung przeszukany przez policję. Podejrzenie o kradzież technologii LG… Wymiana usług i dóbr coraz popularniejsza dzięki Internetowi… Adwokaci lobbowali, żeby nie zmieniać e-sądów… Google wyda 1 mld USD na WhatsApp…

COMPUTERWOLRD

Ericsson przejmuje jednostkę biznesową Microsoft odpowiedzialną za platformę telewizyjną

Ericsson zawarł umowę z Microsoftem na mocy której przejmie jej jednostkę biznesową zajmującą się rozwojem platformy telewizyjnej Mediaroom. Transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2013 r.

RZECZPOSPOLITA

Zbliża się Orange Polska

Dzięki połączeniu z PTK Centertel, operatorem sieci Orange, ma się podnieść efektywność sprzedaży usług i rynkowa konkurencyjność 
- mówi Maciej Witucki prezes narodowego operatora Łukaszowi Decowi i Urszuli Zielińskiej.

Polacy stronią od aplikacji

Nie mamy zaufania do pobieranych z Internetu aplikacji 
na smartfony. A jeśli już z nich korzystamy, to wybieramy programy darmowe.

WYBORCZA.BIZ

Samsung przeszukany przez policję. Podejrzenie o kradzież technologii LG

Biuro pokazowe Samsunga w południowokoreańskim Asan zostało przeszukane przez policję. Funkcjonariusze szukali dowodów na to, że ludzie związani z konkurencyjnym koncernem LG przekazali Samsungowi sekrety dotyczące technologii telewizyjnej OLED.

Wymiana usług i dóbr coraz popularniejsza dzięki Internetowi

Niezależnie od tego, co wypożyczamy od innych, zawsze płacimy mniej niż w sklepie. Płacimy za możliwość taniego korzystania z dóbr, a nie za ich posiadanie.

Adwokaci lobbowali, żeby nie zmieniać e-sądów

W ustaleniu numeru PESEL dłużnika wierzycielowi będzie pomagał sąd - zdecydowali senatorowie z komisji ustawodawczej. W Senacie rozpoczęły się wczoraj prace nad zmianami w systemie działania e-sądu.

PULS BIZNESU

Google wyda 1 mld USD na WhatsApp

Twórcy najpopularniejszej przeglądarki internetowej prowadzą rozmowy w sprawie przejęcia komunikatora mobilnego WhatsApp - informuje portal Mashable.

Łódź dofinansuje budowę nowego centrum badawczego

Łódź dofinansuje budowę nowego centrum badawczego - BioNanoPark+. Miasto przeznaczy na ten cel 6 mln zł - postanowili w środę łódzcy radni. Projekt uchwały w sprawie wsparcia budowy poparli samorządowcy Platformy Obywatelskiej.