Czwartkowy Przegląd Prasy

Unia sypnie 2,5 mld EUR na Polskę Cyfrową… Columbus kończy działalność w Polsce… Wprowadzenie e-faktur - łatwiej przekonać urzędy niż firmy… Polski grafen coraz bliżej… Chińczycy mają już okulary Google’a… Przez Twitter do inwestora… Ouya - konsola, która już wkrótce zmieni rynek gier…

COMPUTERWOLRD

Tablet BlackBerry już niebawem na rynku?

Kanadyjski koncern pracuje nad własnym tabletem, a także dwoma urządzeniami pośrednimi między smartfonem, a tabletem. Tak przynajmniej wynika z krążącej po Internecie prezentacji. Najprawdopodobniej nowe urządzenia trafią na rynek w ciągu najbliższego roku.

RZECZPOSPOLITA

Przez Twitter do inwestora

Amerykańskie spółki notowane na giełdach mogą porozumiewać się z inwestorami za pośrednictwem portali społecznościowych - Twittera i Facebooka - orzekły władze regulacyjne.

Polski grafen coraz bliżej

Konsorcjum Grafmet opracowuje technologię przemysłowej produkcji grafenu, która ruszy w 2014 roku. Inwestycja wyniesie 6,5 mln zł.

GAZETA PRAWNA

Ouya - konsola, która już wkrótce zmieni rynek gier

Jest mała i niepozorna, a fundusze na jej produkcję zdobyto dzięki wsparciu użytkowników serwisu KickStarter. Już wkrótce Ouya może jednak rzucić wyzwanie konsolowym gigantom - Microsoftowi, Sony i Nintendo. Jaka siła drzemie w konsoli wielkości kostki Rubika?

WYBORCZA.BIZ

Wprowadzenie e-faktur - łatwiej przekonać urzędy niż firmy

Jak przejść z faktur papierowych na cyfrowe? Jakie są przeszkody, plany i korzyści? Zamiast popełniać błędy nowicjusza, możemy skorzystać z doświadczeń innych, np. Finlandii.

PULS BIZNESU

Columbus kończy działalność w Polsce

Duńska spółka IT była tu obecna od 1992 roku. Obecnie uznała, że potencjał prowadzenia rentownej działalności w Polsce wyczerpał się.

Unia sypnie 2,5 mld EUR na Polskę Cyfrową

Każdy Polak ma mieć szybki internet, a rząd chce go zachęcać do korzystania z sieci poprzez upowszechnienie e-usług i e-administracji.

Chińczycy mają już okulary Google’a

Baidu, producent najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Państwie Środka, stworzył "Baidu Eye" - chiński odpowiednik okularów Google’a.