Czwartkowy Przegląd Prasy

Sklepy doganiają Allegro… Zakupy przez tablet i smartfona… Tablety wypierają komputery PC… Mamy 17,3 mln internautów… Skyfall, czyli jak Orange szuka sposobu na hurt… Za usługę LTE zapłacimy drożej… Trwa największy cyberatak w historii… Jak oszczędzać na sprzęcie i aplikacjach…

COMPUTERWORLD

Specjaliści IT coraz częściej wolą kontrakt niż etat

Jak wynika z raportu firmy Hays, rynek pracy IT to wyłomowy rynek pracowników, którzy są pewni swoich kompetencji, czują się pewnie i bezpiecznie na rynku pracy i nie potrzebują umowy o pracę. Kontraktorzy IT to osoby, które motywują nieco inne czynniki niż pracowników z innych branż. Dla nich priorytetem jest rodzaj projektu, w którym biorą udział, samorealizacja, nowe wyzwania. Znają oni potrzeby klientów i wiedzą, że jest na nich zapotrzebowanie. Specjaliści przewidują, że w najbliższym czasie rynek kontraktorów IT w Polsce będzie się dynamicznie rozwijał.

RZECZPOSPOLITA

Zabawa dobrze łączy się z biznesem

Wartość światowego rynku grywalizacyjnego do 2017 roku ma wzrosnąć do 3,6 miliarda dolarów.

Zakupy przez tablet i smartfona

Już co dziesiąty internauta w Polsce wykorzystuje urządzenia mobilne do robienia zakupów.

Tablety wypierają komputery PC

W tym roku sprzedanych zostanie więcej elektronicznych tabliczek niż pecetów. To przełomowy moment dla rynku.

Mamy 17,3 mln internautów

Prawie 6 proc. z nich korzysta już z Internetu mobilnego lub z wifi przez komórkę.

GAZETA PRAWNA

Skyfall, czyli jak Orange szuka sposobu na hurt

Wspólne inwestycje operatorów w sieci szerokopasmowe mogą zmniejszyć koszty i przyspieszyć budowę internetu - mówili jednym głosem Magdalena Gaj, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, i Mariusz Gaca, członek zarządu Orange Polska, podczas rozpoczętego wczoraj XIII Sympozjum Świata Telekomunikacji w Warszawie.

Za usługę LTE zapłacimy drożej

Operatorzy, którzy nie posiadają jeszcze w swojej ofercie LTE, chłodno oceniają przyszłość tej technologii. Koszty są bardzo wysokie, klient w końcu będzie musiał za nie zapłacić. Pytanie, czy będzie chciał.

WYBORCZA.BIZ

Orange, T-Mobile: dość tej ściemy na rynku telekomunikacyjnym

Dość tej ściemy - krytykuje szef T-Mobile swoich konkurentów w Ameryce. A prezesowi Orange Polska marzy się scenariusz, w którym w Europie działa tylko czterech operatorów.

PULS BIZNESU

Trwa największy cyberatak w historii

...donosi BBC. Na całym świecie Internet spowolnił przez "distributed denial of service" (DDoS), czyli atak na system komputerowy w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów.

Jak oszczędzać na sprzęcie i aplikacjach

Podczas spowolnienia gospodarczego firmy szukają większej efektywności i sposobów na ograniczenie kosztów działania.

Sklepy doganiają Allegro

Platformy handlowe w rodzaju Allegro nadal wygrywają ze sklepami internetowymi, ale ich przewaga maleje — wynika z badania fundacji BezpieczniejwSieci.org za 2012 r.