Czwartkowy Przegląd Prasy

Netia skupuje własne akcje, premia niemal 100 proc… Prawdziwe rozdanie LTE dopiero będzie… Ekrany dotykowe nie sprawdzą się w laptopach i komputerach... E-posterunek. System widmo… Informatycy muszą ograniczyć apetyty… Graj i pomagaj innym… Maszyna nie zastąpi człowieka...

COMPUTERWORLD

Xerox przejmuje firmę Impika

Xerox podjął decyzję o kupnie firmy Impika, specjalizującej się w druku atramentowym na papierze ciągłym. Maszyny te przeznaczone są do druku transakcyjnego, publikacji książkowych, opakowań i etykiet.

***reklama***

Jak osiągnąć porozumienie pomiędzy użytkownikami a informatykami?

Poznaj sposoby zbierania i zarządzania wymaganiami przy tworzeniu rozwiązań i systemów IT i zdobądź wiedzę o narzędziach wspierających pracę analityka i użytkownika przy zbieraniu orz zatwierdzaniu wymagań. Weź udział w warsztatach: Skuteczne metody zarządzania wymaganiami, 19 marca 2013 r. w Warszawie

RZECZPOSPOLITA

Biznesowa logika jest najważniejsza

Mimo nakładów na reklamę LTE, nie ma większych sukcesów w sprzedaży tej usługi - mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

Prawdziwe rozdanie LTE dopiero będzie

Nowa technologia szybkiego mobilnego Internetu dzieli zwolenników i sceptyków.

Graj i pomagaj innym

Techland, jeden z czołowych producentów gier nad Wisłą, wypuścił na rynek pierwszą w Polsce grę charytatywną, Heal them All.

WYBORCZA.BIZ

Netia skupuje własne akcje, premia niemal 100 proc.

Operator telekomunikacyjny Netia SA ogłosił w środę, że zamierza kupić własne akcje za ponad 128 milionów złotych, oferując za każdą z nich po osiem złotych, czyli niemal dwukrotnie więcej, niż kosztują na giełdzie.

PULS BIZNESU

E-posterunek. System widmo

Policja nie wie, co zrobić z systemem za ok. 5 mln zł, który miał ułatwić pracę dochodzeniówce, donosi "Rzeczpospolita".

Maszyna nie zastąpi człowieka

Im wyższy w firmie wskaźnik robotyzacji, tym pewniejsze etaty.

Ekspert: ekrany dotykowe nie sprawdzą się w laptopach i komputerach

Ekrany dotykowe, stosowane w smartfonach i tabletach, nie sprawdzą się w laptopach i komputerach stacjonarnych - twierdzą eksperci. Ich zdaniem przyszłością są rozwiązania wykorzystujące ludzki wzrok.

Informatycy muszą ograniczyć apetyty

Statystyczny specjalista i menedżer IT zarabiał w 2012 r. 8950 zł brutto miesięczne, nieco mniej niż rok wcześniej — wynika z raportu Antal International.