Czwartkowy Przegląd Prasy

Plus, Sferia i Emitel chcą unieważnienia przetargu 1800 MHz, a Orange - nie… Google Play skończył roczek… Bruksela uderza w Microsoft… T-Mobile zaoferuje nowe usługi… CD Projekt zaczyna się dusić w Polsce… iPad 5 już w kwietniu?... Samsung wstrzymuje sprzedaż swojego tabletu. Przez system operacyjny… 13 proc. Polaków kupiło w 2012 roku produkty spożywcze przez internet… Samsung uruchomił Centrum Badań i Rozwoju… E-booki to tylko 2 proc. całego rynku książki…

COMPUTERWORLD

Rittal pokazał modułowe centrum danych

Rozległe stoisko firmy Rittal poświęcono - a jakżeby inaczej - rozwiązaniom dla centrów danych i serwerowni. Przedstawiciele firmy Rittal demonstrowali m.in. nowe szafy serwerowe, a także kompleksowe rozwiązania i technologie chłodzenia oraz systemy zasilania centrów danych.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga prosto z targów CeBIT!

RZECZPOSPOLITA

Neurotechnologia kontra katastrofy

Bloober Team pracuje nad rozwiązaniem IT, którego stosowanie może zmniejszyć liczbę wypadków lotniczych.

Plus, Sferia i Emitel chcą unieważnienia przetargu 1800 MHz, a Orange - nie

W środę 6 marca minął termin składania protestów wobec wyników przetargu na częstotliwości 1800 MHz (tzw. pasmo LTE) rozpisanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jego unieważnienia domagać się będą trzy firmy.

Bruksela uderza w Microsoft

Komisja Europejska nałożyła na koncern 561 mln euro kary za niewywiązanie się z wcześniejszych obietnic.

T-Mobile zaoferuje nowe usługi

Cloud computing, energetyka, rynek zdrowia, telemonitoring i finanse - to obszary, w których chce zaistnieć Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile). W Hanowerze Miroslav Rakowski, prezes operatora przedstawił nową strategię spółki.

CD Projekt zaczyna się dusić w Polsce

Giełdowa spółka rozmawiała z PC Factory o sprzedaży pionu zajmującego się dystrybucją gier i filmów wideo.

GAZETA PRAWNA

iPad 5 już w kwietniu?

W sieci huczy od plotek dotyczących premiery najnowszego tabletu z "nadgryzionym jabłkiem". Niektóre źródła donoszą, że może on zadebiutować na rynku już w kwietniu wraz z iPadem mini 2.

WYBORCZA.BIZ

Samsung wstrzymuje sprzedaż swojego tabletu. Przez system operacyjny

Koreański koncern postanowił wycofać tablet Ativ Tab z niemieckiego rynku. Podobnie ma zrobić w innych krajach europejskich - podaje portal PandoDaily.

PULS BIZNESU

13 proc. Polaków kupiło w 2012 roku produkty spożywcze przez internet

13 proc. Polaków kupiło w ubiegłym roku produkty spożywcze w internecie. To o ponad połowę ( 62 proc.) więcej niż w 2011 roku - wynika z badań Gemius oraz e-Commerce Polska.

Samsung uruchomił Centrum Badań i Rozwoju

Samsung Electronics Polska otworzył w środę w Łodzi Centrum Badań i Rozwoju. To trzeci tego typu ośrodek Samsunga w Polsce, w którym opracowywane będą technologie wykorzystywane m.in. w smartfonach serii Galaxy S. W pierwszym etapie zatrudniać będzie ponad 100 osób.

E-booki to tylko 2 proc. całego rynku książki

W 2012 r. rynek książki elektronicznej w Polsce był wart 50 mln zł, a rok wcześniej 26 mln zł. Cały rynek księgarski w naszym kraju jest szacowany na 2,7 mld zł.

Google Play skończył roczek

Rok temu Google skończył z Android Marketplace i zastąpił go Google Play.