Czwartkowy Przegląd Prasy

Szef Apple o pozwie Einhorna: to podrzędne przedstawienie… Od dziś serwis Allegro zaczyna zmieniać swoje oblicze… W internecie coraz mniej aukcji. Wolimy kupować szybko, bez licytacji… Facebook ciągle przyjacielem Goldman Sachs… Biznes związany z iPadem się załamuje… Boni: 10 mld zł na e-inwestycje… Internetowi handlowcy ratują magazyny… Obama kocha Apple'a, czyli doroczne orędzie prezydenta USA… Darmowy Internet na Okęciu… Gracze komputerowi za szybcy dla zawodowców…

COMPUTERWORLD

Play i T-Mobile wygrały przetarg na częstotliwości 1800 MHz

Magdalena Gaj, prezes UKE, ogłosiła dzisiaj wyniku przetargu na pięć częstotliwości z pasma 1800 MHz dla świadczenia mobilnych usług szybkiego Internetu. UKE zdecydowało, że trzy częstotliwości otrzyma P4, a dwie firma PTC. W ciągu 2 lat przynajmniej połowa nowych nadajników ma powstać na terenach wsi i małych miast.

RZECZPOSPOLITA

Darmowy Internet na Okęciu

Cały terminal dworca lotniczego objęty jest niezabezpieczonym sygnałem sieci wi-fi, który umożliwia bezpłatne sprawdzanie poczty elektronicznej, odwiedzanie witryn z wiadomościami, czy elektroniczne zakupy.

Szef Apple o pozwie Einhorna: to podrzędne przedstawienie

Tim Cook, szef Apple zareagował na głosy krytyków zarzucających jego firmie nadmierne skąpstwo i niechęć do podzielenia się z inwestorami zgromadzoną w ostatnich latach gotówką w wysokości 137 miliardów dolarów.

Internetowi handlowcy ratują magazyny

Firmy handlujące przez internet, dyskonty a także producenci szukający w kryzysie oszczędności to - dziś najlepsi klienci Prologis i innych, wielkich magazynierów w kraju.

GAZETA PRAWNA

Od dziś serwis Allegro zaczyna zmieniać swoje oblicze

Nowy wygląd, łatwiejsze poruszanie się po serwisie i przeglądanie ofert oraz prosty sposób dotarcia do szukanych produktów. Takie zmiany od dziś zaczną się pojawiać w serwisie transakcyjnym Allegro.

Handel w Internecie jak w realu: Dla biednych i bogatych

Sklepy internetowe coraz bardziej upodabniają się do realnego handlu. Tak jak tam, mamy do czynienia z siecią tańszą (dla mniej zamożnych) i siecią z wyższymi cenami, dla bogatych. Świadczy o tym ostatnie badanie portalu dlahandlu.pl, z którego wynika, że wybierając 50 wskazanych produktów z koszyka w różnych hipermarketach przy kasie możemy się liczyć z rachunkiem różniącym się o ok. 70 zł.

W internecie coraz mniej aukcji. Wolimy kupować szybko, bez licytacji

Aukcje internetowe w odwrocie. Ponad 80% transakcji odbywa się sposobem "kup teraz". Jeszcze 10 lat temu zaledwie co piąty internauta aż tak się śpieszył.

WYBORCZA.BIZ

Obama kocha Apple'a, czyli doroczne orędzie prezydenta USA

Kiedy prezydent Obama wygłaszał we wtorek wieczorem coroczne orędzie o stanie państwa, obok jego żony siedział szef Apple'a Tim Cook. Czy aby na pewno zasłużył?

PULS BIZNESU

Facebook ciągle przyjacielem Goldman Sachs

W maju poprzedniego roku Goldman Sachs przygotowywał Facebooka do wejścia na giełdę. Później akcje pikowały, ale słynny bank nadal wierzy w portal.

Biznes związany z iPadem się załamuje

Większy iPad jest zastępowany przez iPada mini, a także 7-calowe tablety sprzedawane przez Samsunga i Amazon, podaje serwis Business Insider powołujący się na notkę analityka Citi.

Boni: 10 mld zł na e-inwestycje

Na zwiększenie szybkości internetu, poszerzenie dostępu do sieci, usprawnienie e-usług w administracji i rozwój e-gospodarki będzie przeznaczonych 10 mld zł w ramach programu "Polska cyfrowa" - zapowiedział w środę minister cyfryzacji Michał Boni.

Gracze komputerowi za szybcy dla zawodowców

Organizatorzy brytyjskiej serii wyścigów GT3 odmówili startu byłym graczom komputerowym. Powód? Fani gier wideo są zbyt dobrzy.