Czwartkowy Przegląd Prasy

Rośnie sprzedaż Amazona, ale zyski nieco rozczarowują… YouTube rozważa wprowadzenie płatnych kanałów… Google i Apple nie tak godne zaufania… Dell nie wypuści z rąk Della… Facebook: duże oczekiwania, ważny rynek mobilny… Bogdan Zborowski wiceprezesem Sygnity… Play zmienia logo, obiecuje nielimitowany internet… Polacy kupią w tym roku 5 milionów nowych smartfonów. Które marki cieszą się popularnością?... Sony zapala zielone światło dla Snajpera 2… Apple opatentowało design sklepów… Internet w komórkach rośnie…

COMPUTERWORLD

Nowy system, nowy sprzęt, nowa nazwa - wielka premiera BlackBerry

Za sprawą nowej generacji urządzeń kanadyjski producent chce wrócić do walki o rynek smartfonów. Niewykluczone, że odmienione telefony BlackBerry faktycznie pomogą w odbudowaniu udziałów rynkowych. Z rynku znika również nazwa Research In Motion. Od tej pory kanadyjski koncern będzie występował jako firma BlackBerry.

***reklama***

Światowi eksperci IT Governance i bezpieczeństwa informacji w Polsce!

Jakie są najnowsze standardy zarządzania i nadzoru IT? Jakie wyzwania czekają w 2013 r. branżę informatyczną w obszarze bezpieczeństwa informacji i jak skutecznie chronić dane firmy przed zagrożeniami z zewnątrz? Dowiesz się tego od międzynarodowych autorytetów IT Security na VI Konferencji Semafor: Security-Management-Audit Forum, 5-6 marca 2013 r. w Warszawie.

RZECZPOSPOLITA

YouTube rozważa wprowadzenie płatnych kanałów

Należąca do Google Inc witryna YouTube rozważa wprowadzenie w dalszej części tego roku opłat za dostęp do niektórych prezentowanych przez siebie treści, poinformowały osoby zbliżone do firmy.

Google i Apple nie tak godne zaufania

Obie firmy wypadły z pierwszej dwudziestki zestawienia firm najlepiej chroniących prywatność swoich użytkowników w USA.

Dell nie wypuści z rąk Della

Michael Dell po przeprowadzeniu wykupu akcji i wycofaniu swojej firmy Dell Inc. z giełdy będzie chciał w niej zachować kontrolę, wskazują źródła Bloomberga. Zamierza w tym celu wykorzystać też własne pieniądze.

Facebook: duże oczekiwania, ważny rynek mobilny

Inwestorzy z zaciekawieniem czekają na wyniki społecznościowego giganta, które zostaną podane po dzisiejszym zamknięciu sesji na Nasdaq. Oczekiwany jest ogromny wzrost przychodów.

GAZETA PRAWNA

Bogdan Zborowski wiceprezesem Sygnity

Rada nadzorcza Sygnity powołała Bogdana Zborowskiego na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży odpowiedzialnego za sektor bankowo-finansowy.

Play zmienia logo, obiecuje nielimitowany internet

Play obiecuje, że jeszcze w tym roku zaoferuje swoim klientom specjalna taryfę, gdzie dostęp do internetu będzie nielimitowany. Jest tylko jeden warunek.

Polacy kupią w tym roku 5 milionów nowych smartfonów. Które marki cieszą się popularnością?

4 mln smartfonów kupili klienci w Polsce w ubiegłym roku - wynika z szacunków firmy badawczej IDC Polska. To ponad 46 proc. wszystkich kupionych telefonów. W tym roku udział w sprzedaży podskoczy o kolejne 10 pkt proc., co oznacza, że do rąk klientów trafi nawet 5 mln smartfonów.

PULS BIZNESU

Tragedii Optimusa i JTT można było uniknąć

Gdyby w 1996 r. Grzegorz Kołodko, minister finansów, nie uległ urzędnikom, zniknęłyby złe przepisy, które fiskus wykorzystał przeciwko firmom.

Sony zapala zielone światło dla Snajpera 2

City Interactive otrzymało dla drugiej części hitu certyfikację na platformę PlayStation3.

Apple opatentowało design sklepów

Gigant technologiczny Apple otrzymał od amerykańskiego regulatora znak handlowy na design sklepów firmowych, gdzie sprzedawane są gadżety firmy.

Internet w komórkach rośnie

Wzrosła liczba Polaków korzystających regularnie z internetu w telefonie.

Rośnie sprzedaż Amazona, ale zyski nieco rozczarowują

Amazon, największy na świecie detalista internetowy odnotował 22 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w czwartym kwartale 2012 r.