Czwartkowy Przegląd Prasy

Dell może zmienić właściciela w ciągu dwóch tygodni… GoBank - pierwszy bank tylko w komórce… Polacy nie boją się kupować w sieci… Do banku bez PIN i dokumentów… Rosyjskie koleje pozwały Apple… WiMP wystartował w Polsce na dobre… Kłótnia Play i Orange o Facebooka. Skąd fani z Indii i Bangladeszu?... Dla kogo praca w teleinformatyce…

COMPUTERWORLD

Analitycy: Chiny wyprzedzą Stany Zjednoczone w wydatkach na badania i rozwój najpóźniej w 2023

Amerykańscy eksperci ostrzegają, że w nadchodzącej dekadzie Stany Zjednoczone mogą utracić pozycję światowego lidera w zakresie prac badawczo-rozwojowych na rzecz Chin. To tym bardziej prawdopodobne, że niemal jedna trzecia amerykańskich nakładów na badania i rozwój pochodzi ze środków publicznych.

RZECZPOSPOLITA

Polacy nie boją się kupować w sieci

Polacy głównie zostawiają pieniądze w amerykańskich e-sklepach. Najchętniej kupują oprogramowanie i odzież.

Do banku bez PIN i dokumentów

Klienci przekonują się do nowych technologii w bankowości. Wśród tych nowinek wprowadzanych na polskim rynku jest biometria.

Rosyjskie koleje pozwały Apple

Kolej oskarża informatycznego giganta zza Oceanu o wykorzystanie własności intelektualnej. Chodzi o rosyjski znak towarowy.

WiMP wystartował w Polsce na dobre

Skandynawski serwis muzyczny przestał nadawać w Polsce już tylko w wersji beta i wystartował w komercyjnej odsłonie, będzie współpracował z Playem.

WYBORCZA.BIZ

Kłótnia Play i Orange o Facebooka. Skąd fani z Indii i Bangladeszu?

Czy rzecznik Orange sugeruje, że Play kupuje swoich fanów na Facebooku? - Aż 143 tys. fanów Play nie mieszka w Polsce. To 11 proc. wszystkich, a w naszym przypadku odsetek ten to 3,6 proc. - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska. Play nie widzi w tym niczego dziwnego.

PULS BIZNESU

Polskie gry zjednoczone

Branża gier komputerowych zaczyna się formalnie organizować. Powołała do życia izbę oraz własny komitet.

Dla kogo praca w teleinformatyce

Nowy rok w IT będzie kolejnym pod znakiem technologii cloud computingu, czyli elastycznych, skalowalnych systemów w sieci.

Dell może zmienić właściciela w ciągu dwóch tygodni

Transakcja wykupienia koncernu Dell może być ogłoszona w ciągu dwóch tygodni. Cena po jakiem mogą być przejęte akcje jednego z czołowych producentów komputerów prawdopodobnie kształtować się będzie w przedziale 13,50-14 USD, informuje Reuters.

GoBank - pierwszy bank tylko w komórce

Amerykanie uruchomili współczesną wersję mBanku. Bez opłat, bez oddziałów. Dostępny tylko w smartfonach. Za darmo. No chyba, że klient sam będzie chciał zrzucić się na bank.