Czwartkowy Przegląd Prasy

Nokia na celowniku fiskusa… Prezes Google w hołdzie dyktatorom Korei Północnej… Multimedia zapowiada znaczące zmiany na rynku mediów i telekomunikacji… Polskie gry mobilne eksportowym hitem… Apple pracuje nad tańszą wersją iPhone'a… Może powstać wielka sieć komórkowa w Europie… Acer zaoferuje tablet za 99 USD… Urządzenia mobilne staną się wodoodporne… Apple vs. Samsung: nowa wojna o telewizję?...

COMPUTERWORLD

Ronald Binkofski nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Microsoft

Nową funkcję pełni od dziś (9 stycznia). Zastąpi pełniącego obowiązki Dariusza Piotrowskiego, który ponownie skupi się na swojej głównej roli dyrektora działu Nowych Technologii.

RZECZPOSPOLITA

Prezes Google w hołdzie dyktatorom Korei Północnej

Propaganda Korei Północnej pieje z zachwytu nad wizytą w tym totalitarnym kraju prezesa jednego z największych koncernów świata. Dziś Erik Schmidt miał złożyć kwiaty pod pomnikami Kim Ir Sena i jego syna.

Multimedia zapowiada znaczące zmiany na rynku mediów i telekomunikacji

120 tys. abonentów kablówki Multimedia Polska korzystało w końcu grudnia 2012 r. z pakietu trzech usług (Triple Play), o 13 proc. więcej niż w 2011 r. - poinformowała firma kierowana przez Andrzeja Rogowskiego.

Nadciąga moda na małe

W tym roku prawie połowę tabletów, które trafią na rynek, będą stanowiły urządzenia o przekątnej 7-8-cali - wynika z najnowszych prognoz NPD Display Search.

Polskie gry mobilne eksportowym hitem

Nasi programiści święcą triumfy jako twórcy gier na smartfony i tablety. Polskie tytuły pobierane są przez miliony osób, głównie z zagranicy.

Nokia na celowniku fiskusa

Fińska Nokia zasiliła listę międzynarodowych firm, które ostatnimi czasy stały się celami indyjskiego fiskusa.

WYBORCZA.BIZ

WSJ: Apple pracuje nad tańszą wersją iPhone'a

Nowy smartfon ma pomóc zdobyć rynki krajów rozwijających się. Niższe koszty produkcji ma zapewnić plastikowa obudowa i części pochodzące z recyklingu.

PULS BIZNESU

Może powstać wielka sieć komórkowa w Europie

Najwięksi europejscy operatorzy prowadzą wstępne rozmowy w sprawie połączenia sieci. Pan-europejski operator mógłby udostępniać innym usługi na zasadach hurtowych.

Apple vs. Samsung: nowa wojna o telewizję?

Znamy już batalie pomiędzy tymi koncernami na rynku smartfonów i tabletów. Być może niedługo zacznie się wojna o rynek telewizyjny.

Acer zaoferuje tablet za 99 USD

Tajwański producent komputerów stworzył 7-calowy tablet z przeznaczeniem na rynki wschodzące. Może je tam oferować nawet za równowartość 99 USD, ujawnił członek władz spółki.

Urządzenia mobilne staną się wodoodporne

HZO, spółka technologiczna, zaoferowała rozwiązanie, które sprawi, że urządzenia mobilne staną się niewrażliwe na uszkodzenia wywołane przez płyny.