Czwartkowy Przegląd Prasy

Napad na sklep Apple w centrum Paryża… Będą pożyczki dla nowych innowacyjnych firm… Sony zakończyło produkcję konsoli Play Station 2 na rynek japoński… Windows Blue następcą Windows 8?... Koniec PetVille, Mafia Wars 2 i dziewięciu innych gier Zyngi… Do internetu jest już podpięte ponad 600 tys. telewizorów w Polsce… Netbooki znikają z rynku… Z Twittera korzysta już 75 proc. przywódców państw… Intel zrewolucjonizuje kablówkę… Apple testuje iPhone’a 6…

COMPUTERWORLD

Infonet Projekt otworzył nowe Centrum Operacyjne w Bielsku-Białej

Nowe centrum to ośrodek badań i rozwoju nowych produktów, departament wsparcia oferowanych przez spółkę systemów informatycznych oraz ośrodek zarządzania danymi IT.

RZECZPOSPOLITA

Będą pożyczki dla nowych innowacyjnych firm

W tym roku ma ruszyć nowy instrument wsparcia dla innowacji. Będzie to fundusz pożyczkowy finansowany z "Innowacyjnej gospodarki".

Sony zakończyło produkcję konsoli Play Station 2 na rynek japoński

Koncern Sony przestał z końcem roku produkować na swój rodzimy rynek japoński konsolę PlayStation 2, uważaną za najpopularniejsze takie urządzenie w historii - poinformowała telewizja BBC. Przez dwanaście lat sprzedano ponad 150 milionów sztuk Play Station 2.

Ile kosztuje wyprodukowanie tabletu?

Najniższą marżę narzuca Amazon, najwyższą Microsoft - wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę badawczą IHS iSuppli.

GAZETA PRAWNA

Windows Blue następcą Windows 8?

Windows 8 powoli zaczyna podbijać rynek, a Microsoft już rozpoczął prace nad kolejnym systemem operacyjnym. Plotki mówią, że będzie nazywał się Blue i zachowa interfejs poprzednika.

WYBORCZA.BIZ

Koniec PetVille, Mafia Wars 2 i dziewięciu innych gier Zyngi

Wraz z początkiem roku wycofała 11 gier online - poinformował serwis CNN Money. Chodzi m.in. o "PetVille", która w grudniu miała milion aktywnych graczy.

Do internetu jest już podpięte ponad 600 tys. telewizorów w Polsce

Do internetu jest już podpięte ponad 600 tys. telewizorów w Polsce. Ich użytkownicy oglądają TV, kiedy chcą, i to, co chcą. I komentują to od razu na Facebooku.

PULS BIZNESU

Netbooki znikają z rynku

Netbooki schodzą z technologicznej sceny. Producenci najmniejszych przenośnych komputerów rezygnują z ich produkcji.

Z Twittera korzysta już 75 proc. przywódców państw

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Digital Policy Council ujawniło, że z Twittera korzysta już 75 proc. przywódców państw.

Intel zrewolucjonizuje kablówkę

Intel szykuje się do wejścia na rynek dostawców telewizji kablowych.

Apple testuje iPhone’a 6

Koncern z Cupertino przeprowadza już testy nad kolejnym wcieleniem popularnego smartfona.

Napad na sklep Apple w centrum Paryża

W ostatnią noc starego roku doszło do zbrojnego napadu na sklep Apple znajdujący się w centrum stolicy Francji. Złodzieje wynieśli sprzęt o wartości 1,3 mln USD.