Czwartkowy Przegląd Prasy

Tajemnicza miliarderka z Apple… E-czytniki najlepszy rok mają już za sobą… Powstał globalny alians firm z branży komunikacji cyfrowej… Internet: czym jest, kto ustala panujące w nim prawa… Sprzedaż Windows 8 daleka od oczekiwań…

COMPUTERWORLD

Powstał globalny alians firm z branży komunikacji cyfrowej

Firma MakoLab, specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań internetowych dla biznesu, wraz z firmami Keyade z Francji i Marchforth z Wielkiej Brytanii, stworzyły globalny alians firm z branży komunikacji cyfrowej. Firmy chcą wspólnie realizować zaawansowane projekty o zasięgu globalnym. Alians posiada już biura w Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Japonii.

RZECZPOSPOLITA

E-czytniki najlepszy rok mają już za sobą

Z prognoz wynika, że ich sprzedaż już w tym roku znacznie się obniży i w kolejnych latach będzie się dalej kurczyć. Coraz chętniej będziemy natomiast wciąż kupować smartfony, komputery i tablety.

GAZETA PRAWNA

Internet: czym jest, kto ustala panujące w nim prawa

2,5 mld internautów, 38 proc. światowego budżetu na reklamę, 633 mln stron internetowych. A wśród tego ponad 20 mln polskich internautów, którzy średnio spędzają w sieci ponad 18 godzin tygodniowo. Ale ile tak naprawdę wiemy o tym, czym jest ta cała sieć...

WYBORCZA.BIZ

Sprzedaż Windows 8 daleka od oczekiwań

Najnowszy system operacyjny Microsoftu nie jest ulubionym prezentem świątecznym. Nie ma go między innymi na liście najlepiej sprzedających się elektronicznych produktów w Amazonie.

PULS BIZNESU

Tajemnicza miliarderka z Apple

Co stało się z akcjami Steve'a Jobsa? Po śmierci twórcy iPhone'a zostały one w rodzinie.

NETWORLD

Acronis: przechowywanie danych w chmurze kluczową częścią strategii informatycznych na rok 2013

Koszty związane z tradycyjnymi systemami przechowywania danych mogą nadwyrężyć budżety działów informatycznych. Według firmy Acronis rozwiązania w chmurze są obiecującą propozycją na rozwiązanie tego problemu.