Czwartkowy Przegląd Prasy

Google musi za miesiąc odpowiedzieć Brukseli na zarzuty naruszenia reguł konkurencyjności… Kodak musiał sprzedać patenty za przynajmniej 500 mln dol. Udało się o włos… Google sprzedaje część biznesu Motoroli… Grupa Nokaut przekształca się w platformę handlową… Google zatrudnił futurologa… Przepadnie część środków z UE dla innowacyjnych firm… Regulamin Facebooka narusza niemieckie prawo?...

COMPUTERWORLD

Roman Durka wszedł do zarządu firmy Kapsch

Roman Durka, który z końcem marca tego roku rozstał się z firmą Fujitsu, której był prezesem, wraca na kierownicze stanowisko. 15 grudnia br. został powołany na członka zarządu firmy Kapsch. Będzie w niej odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i strategię rozwoju.

RZECZPOSPOLITA

Grupa Nokaut przekształca się w platformę handlową

Internetowa porównywarka cenowa chce w 2013 r. rosnąc szybciej niż krajowy rynek e-commerce.

Przepadnie część środków z UE dla innowacyjnych firm

Zaledwie 35 mln zł z zaplanowanych 650 mln zł zainwestowano w rozwojowe spółki.

Papier odchodzi do lamusa

Uporządkowany obieg dokumentów to oszczędność czasu i usprawnienie działania firmy. Efektem jest wzrost konkurencyjności oraz zmniejszenie kosztów.

GAZETA PRAWNA

Google musi za miesiąc odpowiedzieć Brukseli na zarzuty naruszenia reguł konkurencyjności

Google otrzymał od UE miesiąc na wyjaśnienie zarzutów dotyczących faworyzowania w wyszukiwarce internetowej swoich własnych usług przed ofertami rywali.

WYBORCZA.BIZ

Regulamin Facebooka narusza niemieckie prawo?

Tak twierdzi urząd ds. ochrony danych osobowych w Niemczech i nakazuje serwisowi zniesienie zakazu stosowania pseudonimów przez użytkowników.

Kodak musiał sprzedać patenty za przynajmniej 500 mln dol. Udało się o włos

Znajdująca się w upadłości spółka za swoje patenty chciała nawet 3 miliardy dolarów. Udało się je sprzedać za 525 mln dol.

PULS BIZNESU

Instagram: szybka reakcja nie naprawi nadszarpniętej reputacji

Kevin Systrom, jeden z założycieli Instagramu, szybko zareagował na falę głosów oburzenia wobec planowanej, nowej polityki serwisu internetowego pozwalającego na zamieszczanie zdjęć.

Google sprzedaje część biznesu Motoroli

Potentat rynku internetowego, koncern Google sprzedaje należący do spółki Motorola Mobility biznes TV, donosi agencja AP.

ePodatki w połowie stycznia

Sygnity wygrało w KIO. Od wymarzonego kontraktu na system dla resortu finansów dzieli firmę już tylko Urząd Zamówień Publicznych.

Google zatrudnił futurologa

Ray Kurzweil, popularny w Stanach Zjednoczonych futurolog i autor książek ogłosił, że dołączył do Google.

NETWORLD

Windows Phone 7.8 trafia do Nokii

Przedstawiciele koncernu Nokia potwierdzili, że najnowszy telefon firmy z systemem Windows Phone - model Lumia 510 - jest sprzedawany z systemem Windows 7.8 (czyli najnowszą aktualizacją dla WP 7x). Nie wiadomo jednak na razie, kiedy dokładnie aktualizacja zacznie być dostarczana użytkownikom wcześniejszych modeli Lumii.