Czwartkowy Przegląd Prasy

Google robi porządki w Motoroli… Apple testuje telewizory… Firmy nie wykorzystują potencjału Internetu… Polscy informatycy zdobywają Dolinę Krzemową… Usługa SkyDrive dostępna na konsoli Xbox… Wygrywamy wojnę smartfonową… Królowie Internetu inwestują w genetykę… Google Zeitgeist 2012 - czego Polacy najczęściej szukali w internecie… Rosjanie szykują smartfon za 500 USD…

COMPUTERWORLD

Tieto Poland rozpoczyna współpracę z włoskim integratorem Italtel

Tieto Poland podpisało umowę partnerską z włoskim dostawcą i integratorem systemów telekomunikacyjnych Italtel. Celem partnerstwa jest m.in. poszerzenie palety rozwiązań, które oferuje Tieto, służących do zarządzania i budowy sieci Next Generation Network (NGN).

RZECZPOSPOLITA

Firmy nie wykorzystują potencjału Internetu

Dla małych firm największą zaletą obecności i reklamy w sieci jest możliwość zdobywania nowych klientów.

Google robi porządki w Motoroli

Po polskim oddziale Motoroli pod nóż idą biura tej firmy w Korei Południowej. Zwolnionych ma być 20 proc. pracowników. Pion telewizyjny firmy został wystawiony na sprzedaż.

Królowie Internetu inwestują w genetykę

Rosjanie Siegiej Brin (Google) i Jurij Milner (Mail.ru) wraz z funduszami zainwestowali 50 mln dol. w firmę zajmującą się testami genetycznymi.

GAZETA PRAWNA

Google Zeitgeist 2012 - czego Polacy najczęściej szukali w internecie

Natalia Siwiec, Koko Euro Spoko i Jesteś Bogiem - to zapytania, które w swoich kategoriach znalazły się na szczycie Google Zeitgeist 2012. Jest to doroczne podsumowanie haseł zyskujących na popularności w wyszukiwarce Google w Polsce.

Usługa SkyDrive dostępna na konsoli Xbox

Od dziś na posiadaczy konsol Xbox 360 czeka kolejny zestaw aplikacji, w tym m.in. usługa SkyDrive. Dzięki niej użytkownicy mogą przeglądać poprzez swoją konsolę zgromadzone na wirtualnym dysku pliki. Wyświetlać pokazy zdjęć, video, a w niemal chwilę od zrobienia zdjęcia telefonem z Windows Phone cieszyć się nim na dużym ekranie.

PULS BIZNESU

Polscy informatycy zdobywają Dolinę Krzemową

Sława naszych informatyków i programistów dotarła do światowego lidera nowych technologii - Ameryki.

Wygrywamy wojnę smartfonową

Czy triumf Google’a to początek końca iPhone’a?

Rosjanie szykują smartfon za 500 USD

Rosyjska spółka Yota Devices szykuje się do wprowadzenia na rynek smartfona. Nazwa nie jest jeszcze znana, za to cena urządzenia będzie oscylować w granicach 500 USD.

Apple testuje telewizory

Apple do spółki z azjatyckimi dostawcami półproduktów testuje zestawy telewizyjne, które niebawem mogą trafić do sprzedaży.

NETWORLD

Dexter atakuje terminale płatnicze

Specjaliści z izraelskiej firmy Seculert poinformowali o wykryciu nowego złośliwego programu, który infekuje sklepowe terminale i jest wykorzystywany przez swoich twórców do wykradania danych kart płatniczych. Seculert szacuje, że Dexter (tak nazwano ów program) jest aktywny w co najmniej 40 krajach i do tej pory pozyskał dane kilkudziesięciu tysięcy kart.