Czwartkowy Przegląd Prasy

ZUS ma własne call-center… Apple pociągnęło Nasdaq w dół… Nowa aplikacja ułatwi rezerwację hoteli… Facebook wypłaci po 10 USD odszkodowania… Wioska w Indiach zakazuje kobietom używania komórek… Sheryl Sandberg rozdała akcje Facebooka…

COMPUTERWORLD

MAC: Polska nie popiera ograniczeń wolności i otwartości internetu

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydało komunikat w związku z udziałem polskiej delegacji w WCIT-12, międzynarodowym szczycie poświęconym telekomunikacji. Jednym z jego ważniejszych punktów są zmiany w Międzynarodowych Regulacjach Telekomunikacyjnych.

RZECZPOSPOLITA

Apple pociągnęło Nasdaq w dół

Dow Jones i S&P500 zyskały na fali rosnącego optymizmy, że dojdzie do porozumienia budżetowego w USA. Na Nasdaq spadki przez mocną zniżkę Apple.

GAZETA PRAWNA

Nowa aplikacja ułatwi rezerwację hoteli

Agoda.com, wiodący serwis rezerwacji hotelowych online, część notowanej na Nasdaq Priceline Group (Nasdaq: PCLN), zaprezentował swoją aplikację na iPad. Po sukcesie aplikacji dla iPhone Agoda oferuje narzędzie ułatwiające rezerwacje za pośrednictwem tabletu od Apple.

PULS BIZNESU

Facebook wypłaci po 10 USD odszkodowania

Właściciel najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego uzyskał w amerykańskim sądzie wstępną zgodę na ugodę wysokości 20 mln USD w procesie o wykorzystanie nazwisk użytkowników bez ich zgody w reklamie produktów.

Wioska w Indiach zakazuje kobietom używania komórek

Rada wioski w zachodnich Indiach w stanie Bihar wprowadziła zakaz używania przez kobiety telefonów komórkowych jako powód podając "pogarszającą się społeczną atmosferę", która objawia się ucieczkami kobiet do kochanków. Takie wydarzenia wywołały protesty aktywistów.

Sheryl Sandberg rozdała akcje Facebooka

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjny Facebooka, rozdała ponad 400 tys. akcji o łącznej wartości przekraczającej 11 mln USD.

ZUS ma własne call-center

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otworzyło Centrum Obsługi Telefonicznej - pierwsze call center w administracji publicznej.

NETWORLD

CERT Polska przeanalizował pułapki honeypot

Europejska agencja ENISA opublikowała raport prezentujący wyniki analizy funkcji i praktycznej użyteczności 30 dostępnych na rynku, darmowych honeypotów opracowany przez CERT Polska (zespół ds. bezpieczeństwa sieci działający w NASK).