Czwartkowy Przegląd Prasy

Rusza nowa telewizyjna aplikacja na smartfony i tablety… Windows 8 rozchwytywany… Ministerstwo Finansów zapłaci Telekomunikacji Polskiej 65,8 mln zł… Europa jest w połowie drogi do cyfrowego raju… Rynek telekomunikacyjny w Polsce jest wart 39 mld zł rocznie... Ericsson skarży Samsunga o naruszanie patentów… Wirtualne miasto poligonem dla rządowych hakerów…

COMPUTERWORLD

Nokia wygrywa proces z RIM i chce zakazu sprzedaży urządzeń BlackBerry

Amerykański sąd uznał, że koncern Research In Motion bezprawnie wykorzystuje opatentowane przez Nokię technologie związane z komunikacją bezprzewodową. Teraz władze fińskiego koncernu oczekują wprowadzenia zakazu sprzedaży wszystkich urządzeń BlackBerry wyposażonych w obsługę standardu Wi-Fi do czasu, kiedy obie firmy porozumieją się w kwestii licencjonowania technologii.

RZECZPOSPOLITA

Rusza nowa telewizyjna aplikacja na smartfony i tablety

Powiązana z notowaną na NewConnect spółką Astro firma Next Plus uruchamia mobilną aplikację telewizyjną za pośrednictwem której będzie można odbierać na początek 27 kanałów.

Windows 8 rozchwytywany

Najnowszy system operacyjny od Microsoftu w ciągu pierwszego miesiąca na rynku znalazł 40 milionów nabywców.

Ministerstwo Finansów zapłaci Telekomunikacji Polskiej 65,8 mln zł

Narodowy operator będzie przez sześć lat operatorem sieci teleinformatycznej Ministerstwa Finansów.

GAZETA PRAWNA

Europa jest w połowie drogi do cyfrowego raju

Europa znajduje się w połowie drogi do osiągnięcia strategicznego celu, jakim jest zapewnienie wszystkim jej mieszkańcom dostępu do superszybkiego szerokiego pasma do 2020 roku - wynika z raportu firmy Point Topic.

Rynek telekomunikacyjny w Polsce jest wart 39 mld zł rocznie

Tak było przez cały czas w latach 2009-2012, z wyjątkiem niewielkiego spadku na początku tego okresu - twierdzi portal Polish Market wydawany przez firmę PMR.

PULS BIZNESU

Ericsson skarży Samsunga o naruszanie patentów

Ericsson, szwedzki producent rozwiązań komunikacyjnych, złożył w amerykańskim sądzie pozew, w którym oskarża Samsunga o naruszenie 24 praw patentowych należących do skandynawskiej spółki.

Wirtualne miasto poligonem dla rządowych hakerów

Amerykańskie Siły Lotniczce zatrudniły firmę specjalizującą się w bezpieczeństwie internetu do zbudowania wirtualnego miasta, gdzie przygotowują się hakerzy zakontraktowani przez rząd USA.

NETWORLD

Płatne antywirusy to chybiona inwestycja?

Współczesne komercyjne oprogramowanie antywirusowe jest tak mało efektywne w wykrywaniu nowych złośliwych aplikacji, że w większości przypadków jego zakup mija się z celem - sugerują autorzy raportu Assessing the Effectiveness of Anti-Virus Solutions. Ich zdaniem porównywalny poziom ochrony oferują darmowe "antywirusy".