Czwartkowy Przegląd Prasy

Do Polski wchodzi amerykański serwis Yelp… PKO mobilny Bank Polski… Dotacje na systemy IT znów do wzięcia… Facebook sprzedaje więcej danych o swoich użytkownikach… Artur Łopuszko prezesem zarządu e-Kiosku… Fińska marka w wielkim kryzysie… Cyfrowa szkoła przerosła dyrektorów…

COMPUTERWORLD

Altkom Software&Consulting rozszerza obecność na rynku europejskim

Firma otworzyła swoje przedstawicielstwo w Wielkiej Brytanii. Ośrodek oferuje angielskim klientom rozwiązania technologiczne dla branży ubezpieczeniowej i bankowej oraz specjalistyczne usługi wsparcia operacyjnego związane z tworzeniem, rozwojem i utrzymaniem oprogramowania. Wielka Brytania to kolejny po Francji rynek europejski, na którym Altkom Software & Consulting rozwija swoje międzynarodowe struktury.

***

Innowacje w telekomunikacji - zobacz transmisje na żywo z kongresu technologicznego Netii - "Biznes to rozmowy".

Przekaz dostępny jest na stroniehttp://computerworld.pl/komunikacja_w_firmie

***

RZECZPOSPOLITA

Gonienie Internetu

Unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych pochodzą z poprzedniej epoki. Komisja Europejska nie ma wątpliwości: trzeba je zmienić, a jedyną drogą jest harmonizacja.

Możesz się wyżalić na złego dentystę

Do Polski wchodzi amerykański serwis Yelp. Można oceniać w nim nie tylko sklepy, ale także wiele innych usług.

Facebook i prywatność

Portal społecznościowy sprzedaje więcej danych o swoich użytkownikach.

Dotacje na systemy IT znów do wzięcia

PARP ogłosiła ostatni w tym roku konkurs o dotacje na integrację systemów informatycznych. Jego pula to 364,6 mln zł.

GAZETA PRAWNA

Artur Łopuszko prezesem zarządu e-Kiosku

Rada nadzorcza e-Kiosku 2 października odwołała Tomasza Fąfarę ze stanowiska prezesa, powołując na jego miejsce Artura Łopuszkę, dotychczasowego członka zarządu.

WYBORCZA.BIZ

Obudź się, Nokio! Fińska marka w wielkim kryzysie

Gdy "premier" z PiS żałuje, że nie mamy polskiej Nokii, ta fińska rozważa sprzedaż swojej głównej kwatery.

PULS BIZNESU

Cyfrowa szkoła przerosła dyrektorów

Blisko 70 na ok. 200 ogłoszonych przetargów na sprzęt w ramach pilotażu programu "Cyfrowa szkoła" zostało unieważnionych. Dyrektorzy placówek skarżą się, że nie radzą sobie z organizacją konkursów.

PKO mobilny Bank Polski

Telefonem zapłacisz w sklepie, wypłacisz gotówkę z bankomatu i zrobisz przelew. To będzie technologiczna bankowa rewolucja. PKO BP idzie w awangardzie zmian.

Plan drukowania broni wstrzymany

Amerykański projekt polegający na stworzeniu broni palnej za pomocą drukarek 3D został zawieszony. Spółka mająca dostarczyć drukarki wycofała się z przedsięwzięcia - informuje BBC.

NETWORLD

Udane próby uruchomienia VoLTE w Korei i USA

Na początku sierpnia 2012 roku dwóch operatorów w Korei Południowej oraz jeden w Stanach Zjednoczonych uruchomili w swoich sieciach usługi VoLTE. Wcześniej sieci LTE były wykorzystywane tylko do transmisji danych, a do świadczenia usług głosowych były używane sieci 2G i 3G.