Czwartkowy Przegląd Prasy

Amerykański gigant kupił polską technologię… Apple ujawnia tajemnice dotyczące sprzedaży… Groupon rozczarował… Budowa wielkiej sieci Internetu wraca na właściwe tory… Sieci komórkowe nastawiają się na radykalne cięcia wydatków… Facebook uczy dziewięćdziesięciolatków korzystania z Facebooka…

COMPUTERWORLD

IBM otworzył w Polsce informatyczny sklep samoobsługowy

IBM SmartCloud jest już dostępny dla polskich firm. Witryna zapewnia wirtualny dostęp do serwerów oraz aplikacji IBM. Polska jest pierwszym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, w której IBM otworzył taki sklep internetowy.

Netia rozszerza współpracę Managed Services z firmą Ericsson

Operator podpisał czteroletni kontrakt Managed Services z firmą Ericsson. Zgodnie z umową, Ericsson gwarantuje utrzymanie i zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi Grupy Netia oraz wsparcie w dostarczaniu usług klientom indywidualnym i biznesowym Grupy Netia. Ponadto stu dziewięćdziesięciu pracowników Grupy Netia zostanie przejętych przez firmę Ericsson.

RZECZPOSPOLITA

Groupon rozczarował

Lider zakupów grupowych zaczął przynosić zyski, a mimo to jego wyniki rozczarowały inwestorów.

Ze smartfonem po polskich drogach

Coraz więcej Polaków przeistacza swoje smartfony w nawigację samochodową. W tym segmencie rynku prym wiodą polskie firmy - NaviExpert i Automapa.

Budowa wielkiej sieci Internetu wraca na właściwe tory?

Największy projekt telekomunikacyjny dotowany przez Unię nareszcie przyspieszył.

GAZETA PRAWNA

Sieci komórkowe nastawiają się na radykalne cięcia wydatków. Koniec bonusów?

Najwięksi - Orange Polska, T-Mobile, Plus i Play - już optymalizują bieżące wydatki. Największe zmiany przeszedł dotychczas Polkomtel, który po zmianie właściciela przeprowadził zwolnienia grupowe i ciągle szuka możliwości ograniczenia kosztów.

Twórcy Facebooka, Groupona i Instagramu: Przed trzydziestką założyli firmy warte dziś miliardy

Dolina Krzemowa kusi nieograniczonymi możliwościami, ale tylko nielicznym udaje się odnieść prawdziwy sukces w branży IT. Portal "Business Insider" przedstawił sylwetki szefów wielkich firm, którzy swoje start-upy założyli jeszcze przed trzydziestką. Oto oni.

Aplikacja Burner nada tymczasowy numer telefonu, a potem go spali

Aplikacja Burner jest dostępna dla amerykańskich posiadaczy iPhone’ów. Polega na utworzeniu tymczasowego numeru telefonu, który wyświetla się rozmówcom tak długo, jak tego potrzebujemy, a potem ulega zniszczeniu.

Facebook uczy dziewięćdziesięciolatków korzystania z Facebooka

Nowojorskie biblioteki oferują seniorom szkolenia w zakresie obsługi Facebooka i innych "trudnych" aspektów współczesnej rzeczywistości wirtualnej, takich jak wyszukiwarka Google'a czy książki elektroniczne.

PULS BIZNESU

Amerykański gigant kupił polską technologię

uTest, globalny lider narzędzi do testowania aplikacji mobilnych, zapłacił miliony za spółkę Polidei.

Apple ujawnia tajemnice dotyczące sprzedaży

Apple sprzedał w Stanach Zjednoczonych w ostatnim kwartale 8,34 mln sztuk iPhone'a, swojego flagowego gadżetu.

NETWORLD

Szwajcarscy naukowcy potrafią lokalizować źródła spamu i malware

Naukowcy ze szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologicznego opracowali algorytm, który może posłużyć do określenia źródła spamu lub złośliwego oprogramowania dystrybuowanego w internecie - na podstawie analizy zaledwie 10% połączeń w danej sieci.

Spinotronika - krok do kwantowych komputerów i pamięci

Grupa naukowców z instytutu IBM Research i uniwersytetu ETH w Zurichu opracowała metodę kontroli wartości spinu elektronów, która może otworzyć drogę do praktycznej realizacji koncepcji komputerów kwantowych.