Czwartkowy Przegląd Prasy

Budowa LTE jesienią powinna ruszyć z kopyta… Telekomunikacja Polska zainteresowana budową 220 tys. łączy światłowodowych… Apple sprzedał mniej iPhone’ów niż zakładano… Google chce, by komentarze na YouTube były podpisane imieniem i nazwiskiem… Spadają zyski TPSA, gorzej w telefonii mobilnej… Ktoś się włamał do systemu ESPI… Polski pojedynek Google i Apple…

COMPUTERWORLD

Niespodziewana zmiana na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego firmy Symantec

Ze skutkiem natychmiastowym struktury firmy Symantec opuści Enrique Salem, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny. Firmą pokieruje Steve Bennett, dotychczasowy prezes rady nadzorczej firmy. Będzie on łączył dotychczasowe obowiązki w radzie nadzorczej z tymi, przejętymi od ustępującego prezesa i dyrektora generalnego firmy. Zapowiadana jest m.in. nowa strategia biznesowa firmy Symantec.

IBM ograniczy zatrudnienie w Europie?

Według pojawiających się doniesień planowane redukcje będą dotyczyć brytyjskiego i irlandzkiego oddziału IBM. Nieoficjalnie mówi się, że na Wyspach Brytyjskich IBM będzie koncentrować się przede wszystkim na usługach z zakresu strategicznego outsourcingu.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja Polska zainteresowana budową 220 tys. łączy światłowodowych

Telekomunikacja Polska jest zainteresowana propozycją Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) dotyczącą budowy światłowodów, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Według niego spółka i regulator rynku prowadzą na ten temat rozmowy.

Apple sprzedał mniej iPhone’ów niż zakładano. Wszystko przez iPhone'a 5

Apple sprzedał w minionym kwartale 26 mln iPhone’ów, czyli o 2,4 mln egzemplarzy mniej od prognoz analityków. Do takiej rozbieżności szacunków ekspertów z ostatecznymi wynikami sprzedaży doszło po raz pierwszy od 2003 roku.

Google chce, by komentarze na YouTube były podpisane imieniem i nazwiskiem

Google chce skłonić użytkowników YouTube, aby podpisywali się pod komentarzami prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Będzie to możliwe dzięki połączeniu konta użytkownika w serwisie YouTube z jego kontem na Google+.

Spadają zyski TPSA, gorzej w telefonii mobilnej

Telekomunikacja Polska, która wciąż jest największą firmą tej branży w Polsce, zanotowała w drugim kwartale aż 74-proc. spadek m.in. z powodu pogorszenia się wpływów operatora telefonii komórkowej.

PULS BIZNESU

Ktoś się włamał do systemu ESPI

Szokujący komunikat z firmy Cerabud opublikowany w systemie ESPI okazał się fałszywy, dowiedział się "Puls Biznesu". Sprawą zajmie się prokuratura.

Polski pojedynek Google i Apple

Najwięcej telefonów ma system Google’a, za to m-commerce należy do Apple’a.

Budowa LTE jesienią powinna ruszyć z kopyta

Polkomtel i Aero2 podpisały umowę z Ericssonem, jednym z dwóch dostawców, który ma zbudować sieć szybkiego internetu LTE.

NETWORLD

Intel chce Androida 4.1 na urządzeniach z Atomem

Koncern Intel pracuje nad portem systemu Android 4.1 (Jelly Bean) dla tabletów i smartfonów wyposażonych w procesory Intel Atom (x86). Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy taka wersja Androida będzie gotowa i kiedy na rynek trafić mogą pierwsze wyposażone w nią urządzenia.