Czwartkowy Przegląd Prasy

UKE chce łączy światłowodowych od TP… Apple sprzeda 6 mln "małych" iPadów… Rozpędzony rynek e-księgarń… Firmy przestały bać się chmury… Mobilny internet będzie tańszy. Operatorzy otworzyli nowy front walki o klienta… Pinterest przenosi się do stolicy innowacyjności…

COMPUTERWORLD

Czy polityka prywatności Google jest zgodna z prawem UE? Decyzja możliwa we wrześniu

Przedłuża się analiza obowiązującej od marca polityki prywatności Google pod kątem zgodności z prawem UE. Jej wyniki zostaną przedstawione we wrześniu. Jeśli polityka prywatności Google zostanie uznana za sprzeczna z unijnym prawem, to koncern może zostać ukarany wysokimi karami finansowymi i sankcjami administracyjnymi.

Rząd zakończył prace nad nowelizacją ustawy o prawie telekomunikacyjnym

Koniec z "drobnym druczkiem" oraz 4-letnimi umowami na Internet czy telefon - zapowiada Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Rząd zakończył pracę nad nowelizacją ustawy o prawie telekomunikacyjnym, która ma chronić interesów abonentów. Kolejnym etapem legislacyjnym jest przyjęcie projektu przez parlament.

RZECZPOSPOLITA

Najlepiej zarabiający szef otrzymał ok. 12 mln zł

Janusz Filipiak, prezes zarządu spółki Comarch zarobił w ubiegłym roku prawie 12 mln zł, to najwięcej wśród szefów firm, które są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych - wynika z rankingu PwC na temat zarobków zarządów największych spółek giełdowych.

Rozpędzony rynek e-księgarń

Szał na mobilne urządzenia i rosnąca oferta e-książek powodują, że firmy liczą na udane lata.

UKE chce łączy światłowodowych od TP

Budowa blisko 70 tys. łączy w technologii "światłowód do domu" - to nowa propozycja Urzędu Komunikacji Elektronicznej dla TP.

Firmy przestały bać się chmury

Polskie spółki zauważyły, że korzystanie z aplikacji IT przez Internet niesie ze sobą korzyści, nie tylko finansowe.

GAZETA PRAWNA

Mobilny internet będzie tańszy. Operatorzy otworzyli nowy front walki o klienta

Po tym jak Plus i Cyfrowy Polsat obniżyły opłaty za internet LTE o 30 proc., pora na Orange, Playa i T-Mobile. W tym roku ceny dostępu do sieci spadną o ok. 6 proc., w ciągu pięciu lat - o 35 proc.

PULS BIZNESU

Pinterest przenosi się do stolicy innowacyjności

San Francisco skusiło kolejną znaną firmę z branży nowych technologii. Pinterest przenosi się z Palo Alto.

Apple sprzeda 6 mln małych iPadów

Gadżet jeszcze nie pojawił się na rynku, a analitycy już prognozują jego sprzedaż.

NETWORLD

Pracujemy o jeden dzień dłużej tygodniowo. Za darmo!

Łatwy dostęp do nowoczesnych urządzeń mobilnych (smartfony, tablety) ma swoją ciemniejszą stronę. Wiele osób wykorzystuje je do celów służbowych nawet w wolnym czasie. Specjaliści z firmy Good Technology oszacowali, że w ten sposób czas realnej pracy może się wydłużyć aż o 7 godzin tygodniowo. To niemal jeden, całkowicie bezpłatny, dzień roboczy.