Czwartkowy Przegląd Prasy

MCI musi oddać fiskusowi 46,5 mln zł… Merlin znów na sprzedaż… Google kontra Apple, czyli wojna na tablety… Internetowe gry będą w najbliższych latach motorem całej branży… Rynek warty 1,1 bln USD… Nowości na targach Computex 2012… GM powróci z reklamami na Facebook…

COMPUTERWORLD

Firefox Mobile OS - pierwsze telefony w 2013 roku

Urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego Mozilli wyprodukują chińscy dostawcy - ZTE oraz TCL Communications pod marką Alcatel One Touch. Sercem smartfonów będzie procesor Snapdragon firmy Qualcomm.

Informatycy wśród najbardziej poszukiwanych pracowników

Jak pokazują wyniki 7. edycji globalnego badania "Niedobór talentów", opublikowanego przez agencję doradztwa personalnego ManpowerGroup, 37% pracodawców w Polsce nie może znaleźć pracowników. Grupą zawodową, którą najtrudniej znaleźć na rynku pracy okazali się być inżynierowie. Na 6 miejscu znaleźli się specjaliści IT.

RZECZPOSPOLITA

Google kontra Apple, czyli wojna na tablety

Czeka nas ostra rozgrywka cenowa. Nowe, tanie urządzenie Google’a wymusi zmiany na rynku. Apple jeszcze w tym roku odpowie iPadem Mini.

Internetowe gry będą w najbliższych latach motorem całej branży

Gry online zdominują światowy rynek gier i za cztery lata będą przynosić segmentowi najwyższe wpływy od kupujących je klientów - prognozuje firma doradcza PwC.

GAZETA PRAWNA

Nowości na targach Computex 2012

Zobacz nowości technologiczne zaprezentowane na targach Computex 2012, które odbyły się w dniach 5-9 czerwca w Taipei.

PULS BIZNESU

MCI musi oddać fiskusowi 46,5 mln zł

Fiskus zażądał zwrotu gigantycznego odszkodowania, jakie zapłacił za zniszczenie JTT Computer.

GM powróci z reklamami na Facebook

GM, największy amerykański koncern motoryzacyjny, rozważa ponowne umieszczenie płatnych reklam w portalu społecznościowym Facebook.

Merlin znów na sprzedaż

Właściciele e-sklepu zebrali wstępne oferty. To może być ostatni moment na sprzedaż. Najbardziej prawdopodobnym nabywcą jest Ruch.

Rynek warty 1,1 bln USD

Roczne koszty zabezpieczenia i przechowywania danych na wszystkich urządzeniach działających na świecie wynoszą około 1,1 bln dolarów.

NETWORLD

Google Apps od teraz z wyszukiwaniem w logach e-mail

Google udostępnił administratorom Google Apps nową funkcję - przeszukiwanie logów wiadomości wysyłanych i odbieranych za pomocą konta Gmail. Przedstawiciele firmy mówią, że narzędzie to stworzone zostało w odpowiedzi na prośby użytkowników.

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie do poprawki?

Czy uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest zabezpieczeniem tak pewnym, jak się powszechnie uważa? Krytyka skuteczności uwierzytelniania dwuskładnikowego ze strony niektórych specjalistów dotyczy zwłaszcza jego formy używającej tokenów generujących hasła jednorazowe czy kart kryptograficznych.