Czwartkowy Przegląd Prasy

Mobilny Internet w cenie kawy… Nieco mniejsza kara dla Microsoftu… Android bije kolejne rekordy… Brytyjska firma straciła 800 milionów funtów w wyniku ataku informatycznego… Nowości Google'a: system Android Jelly Bean i tablet Nexus 7… Rusza konkurs dla innowacyjnych spółek… Uważaj, co wypisujesz na Facebooku…

COMPUTERWORLD

Brytyjska firma straciła 800 milionów funtów w wyniku ataku informatycznego

Ile można stracić w wyniku ataku informatycznego? Okazuje się, że bardzo dużo. Z informacji ujawnionych przez brytyjski kontrwywiad wynika, że wskutek poważnego naruszenia bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej i kradzieży własności intelektualnej oraz informacji dotyczących planów biznesowych jedna z największych spółek notowanych na londyńskiej giełdzie straciła przynajmniej 800 mln funtów.

Asseco Poland po raz ostatni przedłuża zapisy na akcje Sygnity

Do 9 lipca przedłużone zostały zapisy na zakup Sygnity. Zgodnie z prawem jest to maksymalny termin obowiązywania zapisów - 9 lipca upływa bowiem 120 dni od daty ogłoszenia wezwania na zakup Sygnity. Asseco Poland za jedną akcję Sygnity oferuje 21 zł.

***reklama***

HP ProLiant Gen8

Dowiedz się dlaczego producent nazywa je najbardziej samodzielnymi serwerami świata >

***

RZECZPOSPOLITA

Mobilny Internet w cenie kawy

Choć są opinie, że to nie cena powstrzymuje część Polaków przed zakupem Internetu, to już drugi operator w tym tygodniu obniża cenową barierę zakupu usługi.

Nieco mniejsza kara dla Microsoftu

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu orzekł w środę, że grzywna 899 mln euro, jaką Komisja Europejska ukarała w 2008 roku producenta oprogramowania komputerowego Microsoft za praktyki kartelowe, zostanie nieznacznie zmniejszona.

GAZETA PRAWNA

Android bije kolejne rekordy

Na tegorocznym Google I/O przedstawiono informację o kolejnym rekordzie pobitym przez Androida.

Nowości Google'a: system Android Jelly Bean i tablet Nexus 7

Podczas rozpoczętej w środę konferencji I/O, przedstawiciele Google potwierdzili, że firma wprowadzi na rynek własny tablet - Nexus 7 - oraz pokazali nową wersję systemu operacyjnego Android, Jelly Bean.

Uważaj, co wypisujesz na Facebooku

Portal internetowy We know what you're doing (wiemy, co robisz) pokazuje, jak nieostrożnie internauci zamieszczają na Facebooku różne informacje i opinie, które raczej powinni zachować tylko dla siebie i dla przyjaciół.

WYBORCZA.BIZ

Fast 50: Rusza konkurs dla innowacyjnych spółek

Jeszcze do 13 lipca można zgłosić swoją firmę do konkursu "Deloitte Technology Fast 50" na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w Europie Środkowej.

PULS BIZNESU

Nikt nie zabrania mi być ambitną

Magdalena Gaj, prezes UKE, namawia Netię i Orange do wspólnego inwestowania w światłowody. Jej priorytet to szybki internet dla każdego. Gdy osiągnie cel w Polsce, być może wkroczy na międzynarodową ścieżkę kariery.

Apple potrzebowałby do tego 7 tys. pracowników

Jesienią Apple usunie domyślną aplikację Google Maps ze swojego systemu operacyjnego iOS używanego w iPhone'ach i iPadach. Zastąpi go swoim produktem.

NETWORLD

Roamig WiFi - testy operatorskie jeszcze w tym roku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczęła certyfikowanie produktów zgodnych z technologią Passpoint, której zadaniem jest uproszczenie procesu uzyskiwania dostępu do mobilnych sieci WLAN, zarządzanych przez różnych operatorów (roaming WiFi). Przedstawiciele organizacji spodziewają się, że pierwsze operatorskie testy nowego rozwiązania rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

IPv6 a sprawa polska

Jeżeli operatorzy nie zapewnią opcjonalnego wykorzystania IPv6 w swoich sieciach już teraz, ograniczą możliwości rozwoju sieci dostępowych oraz wprowadzania nowych usług. W ten sposób mogą stracić znacznie więcej, bo brak gotowości do udostępniania IPv6 może oznaczać także utratę klientów. Opisujemy, jak wygląda stan wdrożeń IPv6 u krajowych operatorów na tle światowej adopcji nowej wersji protokołu internetowego.