Czwartkowy Przegląd Prasy

Ponad 9 tysięcy złotych dla informatyka… Trzy osoby z zarzutami za prywatyzację TP SA… 1800 cyberataków na minutę… CNBC ramię w ramię z Yahoo… Tablet Kindle Fire już niedługo w Europie… Naklejki TecTitles sprawią, że smartfon będzie wiedział gdzie jest i co ma robić… Listę najdroższych domen, tzw. najwyższego poziomu, poznamy w środę… Polacy chcą sprawnej e-administracji, w tym systemu e-zdrowia… Facebook przegonił Onet… Płatności zbliżeniowe bliżej niż dalej… Marketing w społecznościach nie działa…

COMPUTERWORLD

Alior Sync rusza 14 czerwca

Na uruchomienie nowego banku Alior wyłożył 50 mln zł. Dwa miesiące trwały prace koncepcyjne, osiem - jego budowa.

Czy luksusowa marka telefonów Nokii zmieni właściciela?

Z pojawiających się informacji wynika, że Nokia rozważa sprzedaż spółki zajmującej się luksusowych telefonów marki Vertu. Wartość transakcji może sięgnąć nawet 200 mln euro.

***reklama***

HP ProLiant Gen8

Dowiedz się dlaczego producent nazywa je najbardziej samodzielnymi serwerami świata >

***

RZECZPOSPOLITA

1800 cyberataków na minutę

Użytkownicy surfujący po internecie są narażeni na średnio 108 035 cyberataków w ciągu godziny - wynika z badań Kaspersky Lab.

CNBC ramię w ramię z Yahoo

Serwis internetowy Yahoo oraz telewizja CNBC podpisały umowę o współpracy. Obie mediowe spółki będą się teraz dzielić informacjami.

Tablet Kindle Fire już niedługo w Europie

Amazon ma latem udostępnić w naszej części świata przebojowe urządzenie Kindle Fire i sklep z aplikacjami dla niego.

Telewizor kontra komputer

W tym roku sprzedaż telewizorów z dostępem do Internetu ma wynieść już ok. 90 mln sztuk. Funkcję Smart TV ma już 27 proc. odbiorników trafiających obecnie na rynek.

GAZETA PRAWNA

Naklejki TecTitles sprawią, że smartfon będzie wiedział gdzie jest i co ma robić

Naklejki TecTitles, oparte na technologii NFC, to kolejna nowość Samsunga, która zwiększa stopień zautomatyzowania korzystania ze smartfona.

Listę najdroższych domen, tzw. najwyższego poziomu, poznamy w środę

Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN) opublikuje w środę listę zgłoszonych do rejestracji nowych domen najwyższego poziomu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ICANN przyjęła ponad 1900 nowych zgłoszeń takich domen.

WYBORCZA.BIZ

Polacy chcą sprawnej e-administracji, w tym systemu e-zdrowia

Chcemy usług e-administracji - wynika z badania, jakie zleciła Kancelaria Prezydenta. Przedstawiono je we wtorek podczas spotkania z cyklu "Siećpospolita". Na razie sprawne cyfryzowanie urzędów blokują nam afery korupcyjne i wynikające z tego zamrożenie unijnych środków.

Polski internet: Facebook przegonił Onet

Przetasowania w rankingu najpopularniejszych stron internetowych w Polsce. Na trzecie miejsce wskoczył Facebook, pod względem liczby użytkowników spychając z podium Onet.

PULS BIZNESU

Płatności zbliżeniowe bliżej niż dalej

Po wakacjach będzie można już płacić telefonem. Do m-płatności przekonały się sceptyczne telekomy. Banki też widzą w tym biznes. Niektóre tylko własny.

Ponad 9 tysięcy złotych dla informatyka

Doświadczenie, certyfikaty, języki… Co jeszcze wpływa na zarobki w branży IT?

Marketing w społecznościach nie działa

Zwiększenie rozpoznawalności marki, poprawa sprzedaży i jakości obsługi, ograniczenie kosztów dotarcia do klientów — temu mają służyć kampanie marketingowe w ramach internetowych społeczności. Niestety, co drugie działanie nie przynosi spodziewanych korzyści.

Trzy osoby z zarzutami za prywatyzację TP SA

CBA zatrzymało dwóch były członków zarządu Kulczyk Holding. Prokuratura podejrzewa ich o wręczenie ponad miliona dolarów łapówki przy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej.

NETWORLD

Microsoft: Windows 8 jest "klasy enterprise"

Podczas drugiego dnia konferencji TechEd North America w Orlando, przedstawiciele Microsoftu większość swoich wystąpień poświęcili na przekonywanie specjalistów IT, że szykowany właśnie do premiery system Windows 8 doskonale sprawdzi się również w zastosowaniach profesjonalnych.

Stuxneta i Flame'a sporo łączy

Zdaniem specjalistów Kaspersky Lab zespoły tworzące Stuxneta i Flame współpracowały ze sobą.