Czwartkowy Przegląd Prasy

T-Mobile rozpoczyna polowanie na młode firmy internetowe… Facebook, czyli najgorszy debiut dekady… Europa może stać się "cyfrową pustynią"… Firmy lubią tablety… Płatności zbliżeniowe w warszawskich autobusach… Tim Cook równie tajemniczy jak Steve Jobs… Zuckerberg wypadł z indeksu miliarderów Bloomberga…

COMPUTERWORLD

Rusza promocja wirtualnego banku Alior Sync

Alior Bank rozpoczyna kampanię promującą Alior Sync - wirtualny bank nowej generacji. Jego start spodziewany jest niebawem.

Obama zaprezentował rządową strategię e-administracji

W zaprezentowanej przez prezydenta USA Baracka Obamę amerykańskiej rządowej strategii e-administracji "Budując platformę na miarę XXI wieku, żeby lepiej służyć Amerykanom", podkreślono rosnącą rolę urządzeń mobilnych. E-administracja w wizji Białego Domu to e-usługi, do których można mieć dostęp w każdym miejscu, o każdym czasie i z każdego urządzenia.

RZECZPOSPOLITA

Płatności zbliżeniowe w warszawskich autobusach

Do końca tego roku w 600 warszawskich autobusach będzie można zapłacić za przejazd kartą zbliżeniową. Montaż automatów akceptujących takie płatności już się rozpoczął.

Tim Cook równie tajemniczy jak Steve Jobs

Na kilka miesięcy przed prezentacją rewolucyjnego telewizora, szef Apple'a przyznał, że jego firma jest bardzo zainteresowana branżą telewizyjną.

GAZETA PRAWNA

Europa może stać się cyfrową pustynią

Europejskie telekomy ryzykują przekształcenie regionu w “cyfrową pustynię", stroniąc od inwestowania w sieci telekomunikacyjne, co jeszcze bardziej powiększa dystans do USA - oświadczył Beri Verwaayen, szef koncernu Alcatel-Lucent.

Zuckerberg wypadł z indeksu miliarderów Bloomberga

Marka Zuckerberga, współzałożyciela i dyrektora zarządzającego Facebooka nie ma juz w gronie 40 najbogatszych ludzi na świecie.

T-Mobile rozpoczyna polowanie na młode firmy internetowe

Sieć komórkowa szuka twórców aplikacji, które będą dla niej nowym źródłem przychodów.

Facebook, czyli najgorszy debiut dekady

W pierwszym tygodniu akcje największego portalu społecznościowego na świecie straciły 13 proc. To najwięcej w historii giełdy.

WYBORCZA.BIZ

Instytut Mikromakro: e-zdrowie zadziała, jeśli Polacy tego zechcą

Największe niebezpieczeństwo dla systemu e-zdrowia w Polsce to... brak zainteresowania nim ze strony lekarzy, szpitali, ale i pacjentów. To od nich zależy, czy we wrześniu 2014 r. system ruszy - czytamy w raporcie instytutu Mikromakro.

PULS BIZNESU

Firmy lubią tablety

Według badania przeprowadzonego przez firmę ERP mobile 36 proc. właścicieli firm, zwłaszcza małych i średnich, jest posiadaczami tabletu lub smartfona o rozdzielczości przekraczającej 5 cali.

NETWORLD

Od preformy do kabla

Kierunki rozwoju techniki wytwarzania światłowodów i podstawy fizyczne transmisji optycznej to temat konferencji zorganizowanej w maju przez C&C Partners Telecom.