Czwartkowy Przegląd Prasy

Samsung traci przez Apple'a… 7,4 mln kart SIM działało na koniec marca w sieci Play… Facebook dąży do debiutu wartego 16 mld dolarów… Apple przedstawi nową wersję laptopa Mac Book… Nowy wariant Zeusa atakuje użytkowników Facebooka… Nowy tablet Amazona już w lipcu?... Pracowita godzina w sieci…

COMPUTERWORLD

Jeden procent podatku na naukę?

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka chce, żeby firmy mogły odpisywać 1 proc. podatku na rzecz instytucji naukowych. Miałoby to wspomóc rozwój polskiej nauki.

Coraz więcej małych i średnich firm chce korzystać z wirtualiazcji

Resellerzy z regionu EMEA twierdzą, że do 2014 r. dwukrotnie więcej firm z sektora MSP będzie w znacznym stopniu korzystać z wirtualizacji. Powodem są zarówno oszczędności finansowe, jak i chęć zapewnienia ciągłości biznesowej oraz zwiększenia stopnia wykorzystania sprzętu.

RZECZPOSPOLITA

Samsung traci przez Apple'a

Akcje Samsunga spadły o ponad 6 proc. uszczuplając wycenę koreańskiego giganta o 10 mld dol. po tym, jak Apple złożył duże zamówienie na chipy w konkurencyjnej Elpidzie.

Play: 14,5 proc. rynku kart SIM w marcu 2012

7,4 mln kart SIM działało na koniec marca w sieci Play, prowadzonej przez spółkę P4 - wynika z dzisiejszej prezentacji operatora.

GAZETA PRAWNA

Facebook dąży do debiutu wartego 16 mld dolarów

Facebook postanowił zwiększyć liczbę akcji oferowanych w giełdowym debiucie do 421 milionów, co umożliwi mu podniesienie wartości rynkowej IPO, pierwotnej oferty publicznej, nawet do 16 mld dolarów.

Apple przedstawi nową wersję laptopa Mac Book

Apple przygotowuje się do przedstawienia nowej wersji cieńszego laptopa MacBook działającego w oparciu o lepsze układy scalone wyprodukowane przez Intel, jak powiedziały osoby zaznajomione ze sprawą.

Nowy tablet Amazona już w lipcu?

Przedstawiciele firmy Amazon mają nadzieję, że już w lipcu w sklepach pojawi się nowy e - reader tej marki. Nowy Kindle będzie posiadał ekran dotykowy. Wiadomo też, że będzie dostępny w wersji 3G i WiFi.

PULS BIZNESU

GM: reklama na Facebooku nie działa

General Motors, gigant branży motoryzacyjnej, uznał, że reklama na Facebook nie działa, dlatego koncern postanowił zredukować dotychczasowy budżet reklamowy w portalu.

Pracowita godzina w sieci

204 mln wysłanych e-maili. Ponad 2 mln haseł wyszukiwanych w Google. 277 tys. logowań i 6 mln odsłon Facebooka. 100 tys. nowych tweetów i 320 kont założonych na Twitterze. Tyle się dzieje w każdej minucie w Internecie.

NETWORLD

Nowy wariant Zeusa atakuje użytkowników Facebooka

W Sieci pojawił się nowy wariant trojana Zeus. Szkodnik wyświetla złośliwe reklamy użytkownikom odwiedzającym Facebooka oraz serwisy pocztowe Gmail, Yahoo i Hotmail. Celem owych reklam jest wyłudzenie danych kart płatniczych.

Małe komórki, duży problem

Inwestowanie w małe stacje bazowe to odpowiedź operatorów sieci komórkowych na coraz większe problemy z zapewnieniem szybkiej, szerokopasmowej łączności mobilnej. Rozwiązania te są stosunkowo tanie i w zauważalny sposób polepszają efektywność widmową. Na drodze ich szerszej adaptacji stoją jednak problemy nie tylko techniczne, ale również prawne i ekonomiczne.